fbpx
Події
Проміжна перемога в Арбітражному трибуналі ООН із морського права щодо захоплення українських суден в 2018 році. Проте росія вважає, що перемогли вони

Події 2018 року пам’ятають всі- три українські судна і моряків захопили росіяни. Згодом моряків повернули як полонених і ще зобов’язали повернутися до росії за викликом до суду. Судна повернули ще пізніше і, прогнозовано, без унітазів.

Пряма мова Міністра оборони Хомчака: “Коли їх (кораблі – “Н”) забирали, був складений акт, все було описано. Те, що мені доповів командувач ВМС, – це навіть соромно коментувати. Як військова людина можу зрозуміти, чому росія зняла з кораблів засоби зв’язку і навігації. Але коли мені говорять, що вони навіть в гальюні унітази познімали – цього я не розумію. Коли мені кажуть, що на “Яни Капу”, на буксирі, познімали оці трубопроводи мідні, як кольоровий метал, – я так розумію, що це не військові працювали, це мародери. По-іншому я не можу назвати тих, які так вчинили з військовим кораблем”.

У квітні 2019 року Україна розпочала міжнародне арбітражне провадження проти російської федерації щодо незаконного обстрілу та захоплення нею трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів у листопаді 2018 року.

У лютому 2020 року Морський трибунал ООН частково підтримав Україну у позові проти рф.

На сьогодні, міністр МЗС Кулеба повідомив, що Арбітражний трибунал ООН із морського права підтримав позицію України й ухвалив, що має юрисдикцію розглядати справу про захоплення росією трьох суден та моряків у листопаді 2018 року.

Тепер справа буде розглядатися трибуналом по суті, і росія муситиме пояснити свої дії чотирирічної давнини в акваторії Азовського моря.

Поки український МЗС наголошує на своїй перемозі у справі, російський МЗС вважає ключовими ті компоненти скарги, за якими суд відмовив Україні – щодо суверенітету України над прибережними водами Криму.

Як пише “Європейська правда”, експерти бачать небезпеку в тому, що Україна змінила класифікацію події 25 листопада 2018 року і займає позицію, що цей інцидент є не “військовою діяльністю”, а “контактом із правоохоронними органами”.

У листопаді 2020 року Арбітражний трибунал ООН з морського права розділив на дві частини позов України проти РФ щодо затримання українських моряків і кораблів у Керченській протоці.

Фото: novynarnia.com.

06/28/2022

You cannot copy content of this page