fbpx
Події
Росія має намір замахнутися на нові території України: у МЗС заявили про небезпеку

Скасування між Україною і Росією договору про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки, який був укладений у 2003 році, може призвести до нового територіального конфлікту.

Про це заявила заступник глави МЗС України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль у ефірі програми “Свобода слова”, пише “Обозреватель”. Вона додала, що при цьому Україна не отримає додаткових прав.

“Що стосується самого договору, то він складається з 5 статей. Одна з цих статей ніколи не була реалізована, а саме — не була реалізована делімітація Азовського моря. З точки зору додаткових прав Україна нічого не отримає, денонсувавши договір з РФ по Азовському морю. Ми можемо отримати нову територіальну суперечку з РФ щодо делімітації Азовського моря”, — повідомила вона.

Зеркаль додала, що судовий позов України в РФ грунтується на Конвенції ООН з морського права, незважаючи на те, що існував двосторонній договір з РФ.

Читайте також: ЗАТЯЖНІ ВІКЕНДИ: ДIЗНAЙТЕСЯ, СКIЛЬКИ ВИХІДНИХ БУДЕ В ГРУДНІ 2018 В УКРАЇНІ!

“Дійсно, ця угода, на мій погляд, була укладена неправомірно з точки зору Міжнародної морської конвенції, але відповідь на це має дати суд, і ми чекаємо відповідь вже у наступному році”, — додала вона.

facebook