fbpx

Росія скоротила видобуток нафти на 25% – експерт

Політолог Олексій Буряченко в ефірі телемарафону заявив, що росія внаслідок енергетичного ембарго скоротила видобуток нафти на 25%.

“Санкції – це один із найбільш серйозних механізмів економічних, які дуже відчутно б’ють по Російській Федерації… Внаслідок енергетичного ембарго на нафту РФ тільки офіційно зменшила видобуток нафти на 25%”, – сказав він.

Нагадаємо, що згідно з дослідженням Єльського університету, росії невигідно продавати нафтопродукти на Азійські ринки, оскільки там величезна конкуренція. Крім того, щоб доставити нафту на Азійські ринки потрібно затратити довгий логістичний ланцюжок, який має проміжок в 35 днів тоді, коли транспортування в Європу вимагало 5-7 днів і росія має різні способи доставки, в тому числі й трубопровід «Дружба». Дослідники писали, що росія буде змушена скоротити видобуток нафти через залежність від іноземних технологій, комплектуючих та ремонту.

Дану тезу підтверджує і Буряченко, мовляв росіяни не вміють ремонтувати і їх чекає крах.

“Вагони ремонтувати вони не можуть. Літаки вони ремонтувати не можуть. Потрібно розібрати три своїх літаки, щоб відремонтувати один. А автомобілебудування в РФ, за їхніми ж даними, зменшилося на 97%. Тобто це фактично крах економіки”, – пояснив політолог.

Радник міністра з енергетичних питань, Олена Зеркаль наголошувала, що санкції щодо нафти в повну силу запрацюють з грудня, тому тепер Індія і Китай зі значною знижкою закуповують нафту в росії, хоч їй вигідніше було б продавати її в Європу без знижок.

Фото: УНІАН.

07/29/2022

You cannot copy content of this page