fbpx
Без категорії
Салат з квашеної капусти може скласти добру конкуренцію усім найкращим йогуртам,- Супрун

Не лише йогурт містить корисні бактерії. Добру конкуренцію усім найкращим йогуртам може скласти салат з квашеної капусти.

Про це пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook, передає 24 канал.

Ферментовані або ж квашені продукти це кефір, винo, місо, кімчі (корейська маринована редиска і капуста, квашений буряк та буряковий квас). Вони змінюють смак і властивості внаслідок дії ферментів, що виділяють бактерії.

У цих продуктах молочнокислі бактерії поїдають цукри та клітковину овочів чи бобів, і утворюють молочну кислоту. Вона діє як консервант, не дає шкідливим бактеріям та грибкам розмножуватися і псувати продукт.

Завдяки ферментації у продуктах збільшується термін придатності, зберігається їхня поживну цінність.

Читайте також:  Чому ви повинні завжди замочувати горіхи перед тим, як їх їсти

  1. Ферментовані продукти містять пробіотики — живі мікроорганізми, що відіграють важливу роль у роботі кишкiвника. Вони виробляють вітаміни, амінокислоти, формують здоровий кишковий імунітет і запобігають алергіям, коливанням ваги, схильності до діабету другого типу, і підтримують здоровий рівень холестерину.
  2. У ферментованих продуктах з’являються нові поліфенольні сполуки з антиоксидантними, протизапальними і навіть антидепресантними властивостями. Супрун зазначила, що азійська ферментована їжа може навіть тамувати тривогу.
  3. Через процеси ферментації у продукті збільшується вміст поживних речовин.

Добрим джерелом вітаміну С, пектину, кальцію та сульфорафану є квашена капуста. У квашеному буряку міститься корисні для пeчінки та м’язів речовини бетаїну, фолієва кислота і нітрати. Соєві продукти, як місо — джерело вітамінів Е, К, фолієвої кислоти.

Тому Супрун радить їсти у холодний період року ферментовані або ж квашені продукти.

Корисні бактерії містяться не тільки в йогурті. Звичайний салат з квашеної капусти може скласти добру конкуренцію усім…

Опубліковано Уляна Супрун Субота, 8 грудня 2018 р.

Опубліковано 11 грудня 2018 року

You cannot copy content of this page