fbpx

Щo не можна робити в день Казанської Божої матері 4 листопада?

День Казанської ікони Божої Матері відзначають двічі на рік: влітку – 21 липня і восени 4 листопад, повідомляє видання “Вести”.

Люди вірять, що молитви, звернені пресвятої Богородиці саме в цей день, мають унікальну силу і здатні творити чудеса. При цьому, згідно з повір’ями, “Казанська” ікона Божої Матері зцілювала від різних хвоpоб багатьох людей, а деяким навіть поверталося втрачений зір. Вона також могла допомагати в боротьбі з недругами і при визволенні рідної країни від воpогів.

Казанська Божа Матір – покровителька сім’ї, тому її образ дарують як при вінчанні, так і при хрещенні дітей. Вона також цілителька в хвоpобах і рятівниця Батьківщини в годину лих.

Казанська Ікона Божої Матері: про що моляться і в чому допомагає. Молитви перед образом Казанської ікони Божої Матері можуть допомогти у багатьох життєвих справах. Найчастіше Їй моляться при зневірі, сумі і лисі, коли вже немає сил боротися. Образ Богородиці і молитви Їй допомагають знайти правильне вирішення складних питань.

За допомогою молитов перед образом Казанської Божої Матері можна вилікуватися від будь-яких, а особливо від очних хвоpоб і навіть від слiпоти, причому не тільки фізичної, а й духовної.

Як навчитися бачити не тільки очима? “Казанську” ікону батьки здавна ставили біля дитячого ліжечка – так Богородиця доглядає за дитиною, захищаючи її. Також з давніх часів Казанської іконою благословляли молодят на довге і щасливе життя. А, якщо одруження доводиться на день святкування цієї ікони, сімейне життя повинно бути довгим і щасливим.

Ікона Казанської Божої Матері: молитва. О Пресвята Владичице Богородице! З острахом, вірою і любов’ю припадаючи перед чесною Твоєю іконою, молимо Тебе: Не відверни лиця Твого від людей, що вдаються до Тебе, благай, Милосердна Мати, Сина Твого і Бога нашого, Господа Ісуса Христа, нехай збереже мирною країну нашу, нехай виконає Церкву Свою святу да непорушний дотримається від невіри, єресі і розколу. Не маємо бо іншої допомоги, не маємо іншої надії, крім Тебе, Пречиста Діво: Ти єси Всесильна християн Помічниця і Заступниця. Боронь всіх хто з вірою Тобі моляться від падінь гріховних, від наклепу злих людей, від всяких спoкус, скорбот, бід і від наглої смepті; даруй нам дух смирення серця, чистоту помислів, виправлення гріховного життя і відречення від гріхів, щоб усі вдячно воспівали величі Твоїй, сподобилися Небесному Царю і там з усіма святими прославимо Пречесне і величне ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

День Казанської Божої Матері: прикмети. Наші предки вірили, що в цей день Богородиця допомагає саме жінкам. Тому багато представниць прекрасної стaті в цей день вдавалися до захисних обрядів. Наприклад, березовий лист дарує красу і береже від старості. Для цього рано вранці в свято жінка йшла в березовий гай, де шукала листя, оповиті інеєм. Зірвавши листок, в нього заглядали, як в дзеркало. Вважалося, що після цього особа очиститься і помолодшає, і протягом усього наступного року жінка буде виглядати красиво.

Ще жінки зі Спаса припасали освячені мед і велике яблуко. Якщо у дівчини були проблеми зі шкірою обличчя, то в цей день вона брала яблуко, очищала його від шкірки, а шкірку потім викидала, уявляючи, що ця шкірка – ті недоліки, від яких вона хотіла б позбутися. Після цього яблуко потрібно було натерти і перемішати з медом. Цю “косметичну маску” наносили на обличчя зі словами: “Яблучко очистилося – і обличчя моє очиститься. Медок м’який і солодкий – і шкіра моя стане м’яка і солодка”. Кажуть, що якщо віра у дівчини була дуже міцною, то можна було позбутися навіть від шpамів.

Як знайти правильний шлях у житті? За старих часів вважали, що цей день – один із найщасливіших для укладення шлюбів і вінчання. Ті, хто бажав прожити сімейне життя без проблем і в щастя, прагнули обряд вінчання приурочити саме до свята осінньої Казанської Божої Матері.

Прикмети на погоду:

Якщо з ранку земля вкрита туманом – буде тепло.

Якщо дощ іде – скоро піде сніг. При цьому дощова погода в цей день є доброю прикметою: вважалося, що це Богородиця плаче і молиться за всіх людей. Вона вимолює у Господа Бога прощення для людей і просить, щоб їм жилося легше, щоб урожай на наступний рік був хорошим, і не було голоду.

Якщо сонце світить яскраво – зима буде така ж сонячна.

А ось суха погода вважається поганою прикметою. У народі кажуть, що якщо на Казанську немає дощу, то наступний рік буде дуже важким. А на хороший урожай можна взагалі не розраховувати.

На Казанську провітрювали у погребах, щоб запаси продовольства не псувалися і їх завжди було вдосталь.

Свято Казанської Божої Матері: що не можна робити? Свято ікони Божої матері не відноситься до дванадцяти найбільших церковних свят, тому працювати не забороняється. Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все-таки краще піти до церкви, помолитися, а не затівати буденні і важливі справи або прати і прибирати. Вважається навіть, що важка робота в цей день не дає вагомих результатів.

Крім того, в день шанування Казанської Божої Матері не рекомендують сваритися, плакати, сумувати або шкодувати про минуле.

Читайте також: Молитва за похресників

Як пробачити образу і відпустити? У це свято прийнято запрошувати до столу гостей, друзів і близьких, щоб розділити з ними їжу в невимушеній, розслабленій обстановці. Завдяки цьому люди наповнюються радістю і добрим настроєм.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page