fbpx
Авто
Що не так з пальним на заправках

Експерти кажуть, що головна причина зростання частки неякісного бензину в Україні – дозвіл на роботу нелегальних міні-НПЗ.

Через паливну кризу значно збільшилася кількість контрафакту. Така “горюча суміш” за кілька років використання здатна вивести автомобіль з ладу.

“Через 2-3 місяці на автомобілях ми не зможемо їздити, якщо будемо використовувати те пальне, яке сьогодні фактично розводять з невідомою речовиною”, – пояснив начальник Головного управління Держспоживслужби в Києві Олег Рубан, пише УНІАН.

Як заявив директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець, головна причина зростання частки неякісного бензину в Україні – дозвіл на роботу для нелегальних міні нафтопереробних заводів (НПЗ). Саме вони “в кустарних умовах виробляють спиртове і компонентне паливо”.

“Такі міні-НПЗ заміщають істотну частку нормального палива, за яким виник дефіцит. Іноді продається паливо такої якості, що його навіть бензином назвати не можна, це просто така горюча субстанція. У підсумку зараз отримуємо багато звернень зі скаргами – заправили повний бак і потрапили на досить серйозні гроші”, – зазначив експерт.

Чорнобривець каже, що частка контрафактного палива на ринку велика – як мінімум до 40%. Частіше підробляють бензин, ніж дизельне паливо, приблизно в співвідношенні 70 на 30%.

За його словами, ця оцінка не підкріплена дослідженнями і носить “суб’єктивний” характер. Експерт стверджує, що найгірша ситуація в регіонах і віддалених від обласних центрів населених пунктах, куди якісний бензин з Європи просто не доїжджає.

Убезпечити авто від заправки неякісним пальним можна, користуючись послугами великих мереж АЗС, при цьому уникаючи безіменних автозаправок і невеликих мереж в регіонах – саме вони є основним каналом збуту контрафакту, кажуть експерти.

Але, на тлі дефіциту нелегальний продаж палива на таких же незаконних АЗС активізувався навіть у Києві, зазначає Чорнобривець.

“Я знаю кілька пунктів у Києві, де продають таке паливо – нехай і по 70 гривень за літр, але воно там є постійно”, – пояснив наявність попиту на контрафакт Чорнобривець.

Фото: Фокус.

06/17/2022

You cannot copy content of this page