Експерти кажуть, що головна причина зростання частки неякісного бензину в Україні – дозвіл на роботу нелегальних міні-НПЗ.
Через паливну кризу значно збільшилася кількість контрафакту. Така “горюча суміш” за кілька років використання здатна вивести автомобіль з ладу.
“Через 2-3 місяці на автомобілях ми не зможемо їздити, якщо будемо використовувати те пальне, яке сьогодні фактично розводять з невідомою речовиною”, – пояснив начальник Головного управління Держспоживслужби в Києві Олег Рубан, пише УНІАН.
Як заявив директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець, головна причина зростання частки неякісного бензину в Україні – дозвіл на роботу для нелегальних міні нафтопереробних заводів (НПЗ). Саме вони “в кустарних умовах виробляють спиртове і компонентне паливо”.
“Такі міні-НПЗ заміщають істотну частку нормального палива, за яким виник дефіцит. Іноді продається паливо такої якості, що його навіть бензином назвати не можна, це просто така горюча субстанція. У підсумку зараз отримуємо багато звернень зі скаргами – заправили повний бак і потрапили на досить серйозні гроші”, – зазначив експерт.
Чорнобривець каже, що частка контрафактного палива на ринку велика – як мінімум до 40%. Частіше підробляють бензин, ніж дизельне паливо, приблизно в співвідношенні 70 на 30%.
За його словами, ця оцінка не підкріплена дослідженнями і носить “суб’єктивний” характер. Експерт стверджує, що найгірша ситуація в регіонах і віддалених від обласних центрів населених пунктах, куди якісний бензин з Європи просто не доїжджає.
Убезпечити авто від заправки неякісним пальним можна, користуючись послугами великих мереж АЗС, при цьому уникаючи безіменних автозаправок і невеликих мереж в регіонах – саме вони є основним каналом збуту контрафакту, кажуть експерти.
Але, на тлі дефіциту нелегальний продаж палива на таких же незаконних АЗС активізувався навіть у Києві, зазначає Чорнобривець.
“Я знаю кілька пунктів у Києві, де продають таке паливо – нехай і по 70 гривень за літр, але воно там є постійно”, – пояснив наявність попиту на контрафакт Чорнобривець.
Фото: Фокус.
06/17/2022
Популярні статті
- Ну а що я мала робити? Стоять вони навпроти мене і аж світяться обоє щастям. Прямо при ньому казати: ” Доню схаменись, куди ти свою голову сунеш?”. Мені виховання такого зробити не дозволяє та й він ніби хлопець непоганий
- Є такі люди, які в місті просто не можуть жити, все на них тисне, нема чим дихати, нема на чому оку спинитися. Я саме така людина і хочу вам розказати, як я колись давно їхала в місто за «женихом» та мало не втратила сім’ю і себе
- — Краще б ти не дарувала мені ніякої квартири, – сказала донька захлипавшись. – Більше негараздів після твого подарунку ніж радості в моєму житті.
- Принесла я чоловіку отой судок і як було, на постіль перед ним поклала: “Або кажи щось свої мамі, або відвозь назад у село. Я вже більше не можу такого терпіти, ну скільки ж можна?”
- Заїхали мої племінники і наче перші тижні лиш до всього приглядалися і характеру не показували, а потім потроху-потроху вже я почала розуміти, що я в своєму домі не ґаздиня. Не там стала, не там сіла, не те з’їла. А я ж за собою бачу, що я все гірше до ліжка гнуся