fbpx

Що потрібно робити, щоб часник виріс великим

Щоб виростити великі і здорові цибулини, мені довелося довго експериментувати, проводити, так би мовити, польові розслідування. Помилки врахувала, тепер радію врожаю.

Кажуть, що будеш багатим, якщо присниться часник. Дійсно, це не овоч, а скарб. Впевнена, що немає такого городника, який не садив би цю культуру у себе на ділянці.

Часник дуже корисний для організму через різноманіття вітамінного складу, це просто джерело необхідних речовин. До того ж він, будучи природним антиоксидантом, може допомогти подолати нeдуги не тільки людині, а й рослинам. Часник надає смаку будь-якій консервації. Як взимку без аджики? Тому часнику я саджу стільки, щоб і на закрутки вистачило, і всю зиму горя не знати.

Щоб виростити великі і здорові цибулини, мені довелося довго експериментувати, проводити, так би мовити, польові розслідування. Без помилок не обійшлося: то не туди посадила, то не так доглядала, то вже зібраний не досушила. Помилки врахувала, тепер радію врожаю.

Як посадиш часник – так і збереш

Згодом зрозуміла, що ця культура добре росте після гороху і огірків. Зазвичай, це сонячна грядка уздовж паркану, яку я готую заздалегідь: скопати, розпушити, підсипати піску. У жовтні, поки ще немає осінніх заморозків, часточки мого часнику, (заздалегідь замочені в розчині солі), благополучно приземляються в лунки. Місце не економлю, відстань між насінням витримую двадцять сантиметрів. Більше п’яти сантиметрів глибину не роблю, тому що за зиму він сам заглиблюється в землю.

Читайте також: Морква сходить на 3-5 день після сівби! як посіяти моркву без прорідження, але зібрати великий врожай

Як тільки зійшов сніг і ще не з’явилася трава, починають прокльовуватися саджанці, що перезимували. Земля під вагою снігу стає твердою, тому я обережно її розпушую, даю вдосталь надихатися.

Часник, як і всі овочі, потрібно поїти і годувати. Хімію в городі я намагаюся застосовувати в дуже малій кількості. Зола, яєчна шкаралупа і висушені бананові кірки – ось моя підгодівля. Влітку хімічу в бочці своє добриво: настоюю в воді кропиву, додаю туди пачку сухих дріжджів, трохи старого варення і трохи курячого посліду, випрошую у сусідів. Дня три – чотири постоїть, і частування для всіх рослин готове.

Цією сумішшю, розведеною водою, поливаю всі рослини на ділянці. У тому числі і часник. Помітила, що після того, як починають рости стрілки, часник поливу не потребує. Після видалення стрілок він хоче товстіти.

Він міцніє і формується без вологи (за винятком дуже спекотного і сухого літа). За необхідності я викопую цибулинки для приготування страв. Бадилля подрібнюю і настоюю, – ця суміш відлякує мурах і інших комашок від рослин.

В кінці липня або на початку серпня часник всім своїм виглядом показує, що йому вже набридло сидіти в землі, немов кричить: можу потріскатися! Якщо на стрілках (я їх не всі вирізаю влітку) утворилися потріскані бульбочки і почало жовтіти листя – пора прибирати. Разом з бадиллям промиваю цибулини, обрізаю їм бородаті корінці і добре висушують. З сухих стебел з часнику я плету косички або вінки. У підвішеному вигляді часникові коси продовжують сушитися під навісом. Ось і всі премудрості.

Відмінних урожаїв!

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page