fbpx

Що відомо про «котел» в районі Гірського і Золотого

На фоні важких боїв за Сєвєродонецьк, коли українським військовим окупанти відрізали шляхи відступу, розбомбивши мости, інформація про бійців в районі Гірського і Золотого, така ж важка, не так сильно висвітлювалася в українському інформаційному просторі.

Проте вона яскраво висвітлювалася пропагандистськими ЗМІ, які трубили про «Гірський котел»

Росіяни заявляли, що оточили «2000 солдатів» у районі Гірського і Золотого, зокрема, 1800 бійців із 3о-ї і 24-ої механізованих бригад, 15-ої гірсько-штурмової бригади, 42-ої та 57-ої мотострілецьких дивізій, 128-ої гірсько-штурмової бригади, 101-ої бригади ТрО, добровольчого корпусу «Правий сектор» і 80 іноземних добровольців. Кадирівці зі 141-ої спеціальної мотострілецької бригади зняли відосик про те, як крокують центром Золотого; найімовірніше, Гірське вже теж захопили. Також росіяни показали сорок одного захопленого українця, а не «сотні».

На своєму YouTube-каналі 25 червня Бутусов розповідав, що “прорив із Золотого й Гірського – це справжній подвиг, який заслуговує найвищих державних нагород”.

З його слів, противник захопив усі шляхи сполучення. Вихід частин ЗСУ відбувався після відповідного наказу, в надзвичайно важких умовах, “по полях”, але дозволив зберегти життя майже всіх українських бійців. Цей відхід прикривав підрозділ командира з позивним “Ірис”.

За даними журналіста, на ділянці південніше Лисичанська в полон потрапили приблизно 40 українських воїнів – але не в одному епізоді, а за більш тривалий час.

“У підрозділах, які не є кадровими, на жаль, значні втрати”, – додав редактор “Цензора”.

А 28 червня журналіст оприлюднив допис в Фейсбук, де спростував і фейки про «котли».

“Російські фейки. Ситуація дуже складна, але підстав для паніки нема. Російські канали вже понад тиждень розганяють брехню щодо “котла” в Лисичанську, це спрямована дезінформаційна операція для підриву бойового духу. Так само вони брехали щодо оточення наших військ у Сєвєродонецьку, якого не було взагалі, і продовжують брехати про нібито існуюче оточення наших військ в районі Золоте-Гірське, з якого наші насправді прорвались ще чотири дні тому“, – зазначив Бутусов.

Коментуючи воєнну ситуацію на Луганщині, журналіст зазначив, що “неможливо бути сильним всюди, і поки увага була прикута до Сєвєродонецька, противник прорвав оборону біля Врубівки і Тошківського та створив оперативне оточення навколо Золотого-Гірського, з якого підрозділи 24-ї бригади героїчно прорвались та організовано відійшли“.

“На жаль, ми зазнали при прориві значних втрат, хоча й набагато менших, ніж розповсюджує російська пропаганда. І після цього з Сєвєродонецька довелося все одно негайно відходити…” – розповів Бутусов, пише Новинарня.

Фото: novynarnia.com.

06/28/2022

You cannot copy content of this page