Юрій Тумир ліцеїст Івано-Франківського природничо-математичного ліцею. Він розробив для Збройних сил України дрон-розвідник для пошуку мін і презентував винахід на IV всеукраїнському STEАM-фестивалі.
Спочатку хлопець думав розробити машинку, але далі вирішив виготовити квадрокоптер за технологією 3D друку.
“Дрон дозволяє проводити розвідку території. Шукає міни та позначає їх на карті майбутнього мобільного додатку. Квадрокоптер летить заздалегідь заданим маршрутом, обстежує територію та робить координати розташування мін”, — каже Юрій.
Більше того – винахід зможе розпізнавати розмір та тип міни.
“Тобто сапер відкриває свій додаток та бачить де розташовані міни, які вони, і працює над розмінуванням”, — пояснює учень.
Загалом на цьому фестивалі юні винахідники представили понад сотню різних проєктів з природничих наук, технологій, інженерії, мистецтва, математики.
Фото: колаж.
Популярні статті
- Донька тоді рятувала свій шлюб, я розуміла, що по-іншому просто не буде і треба мені одній виховувати онучку
- Лідія Таран, відома телеведуча каналу 1+1 виїхала з Києва і не планує повертатись. У своєму пості в одній із соціальних мереж вона пояснила своє рішення
- Знаючи про стрaшні знyщання над дітьми в школі, вчителька придумала спосіб пояснити дітям, чому так робити не можна
- Минає її тридцять четверте літо, а вона й досі одна-однісінька у своїй трикімнатній квартирі. Заскочив уранці Олексій — як завжди боявся, аби сусіди не помітили, нашвидку привітав і вручив коробку з дорогим мобільним телефоном. Їздив на тижні в Київ, певно, там і купив
- А кажуть, жіночої дружби не буває. Тепер Наталка ні заміжня, ні розлучена. А як сталось лихо, то лиш подруги з-за кордону і допомогли