fbpx

Сільський вчитель із Грузії Ладо Апхазава зібрав 700 тисяч доларів на допомогу Україні

Вчитель Ладо Апхазава із гурійського села Чибаті у Західній Грузії зібрав 700 тисяч доларів на допомогу Україні.

Апхазава – лауреат першої Національної премії для освітян. Широкому загалу він став відомий після того, як у 2019 році вийшов у фінал Global Teacher Award, яку також називають «вчительським Оскаром». Тоді він продавав квіти аби оплатити підключення інтернету для своїх учнів.

У березні 2022 року на своїй сторінці у Facebook Апхазава розповів, що продав обручку покійної матері та пам’ятну монету Global Teacher Award, а виручені гроші – 2,5 тисячі ларі, перерахував на допомогу школярам та вчителям України.

«Маму це порадувало б. Пробач, але більше у мене нічого немає. Слава Україні!», – написав тоді Апхазава.

Особиста ініціатива грузинського вчителя перетворилася на глобальну кампанію. Статус Апхазава переклали англійською, їм поділилися у 39 країнах. Вчителі з усього світу вирішили наслідувати його приклад.

«Вчителі з 39 країн розпочали збір коштів на допомогу Україні… Востаннє, коли ми перевіряли рахунок, було зібрано 700 тисяч доларів», – розповів Абхазава в інтерв’ю «Батумелебі».

Що стосується обручки та монети Global Teacher Award, їх новим власником став відомий у Грузії адвокат Звіад Кордзадзе. Обидва пам’ятні предмети він повернув Абхазава, як тільки вчитель перерахував виручені гроші польської організації, яка займається забезпеченням українських біженців.

Фото: Грузіяньюз.

06/09/2022

You cannot copy content of this page