fbpx

Скасування частини соцвиплат для населення: у чому причина та кого торкнеться. Подробиці

В ефірі національного телемарафону пані міністр соцполітики Оксана Жолнович анонсувала суттєве скорочення соцвиплат для громадян.

За її словами наразі у нашій державі діє близько 40 програм соціальної допомоги, частина з яких – неефективні і потребують переформатування.

Цитуємо слова пані Жолнович:

“Сьогодні є дуже багато так званих «статусних програм», де призначаються невелика виплата, яка не вирішує жодних проблем людини.

У нас близько 40 бюджетних програм у Міністерстві. Кожна програма включає від 20 різноманітних виплат, які бувають надзвичайно дрібними, незрозумілими. Що вони вирішують, напевно, давним-давно забулося.

Увесь цей комплекс, набір незрозумілих коштів треба переформатувати і спрямувати на конкретну ціль – на підтримку людини. І це треба зробити настільки грамотно, щоб витримати всі конституційні вимоги, які є щодо соціальної підтримки людини, щоб це не виглядало за жодних обставин зменшенням обсягу підтримки людини”.

Пані міністерка розповіла також, що, це може бути переформатування певних виплат в інші види допомоги. До прикладу, замість грошової виплати людині їй почати надавати безпосередньо матеріалу допомогу (необхідні ліки, послуги, товари тощо – те, чого дійсно бракує певному громадянину).

“Ми повинні завжди пам’ятати, що кінцева мета будь-якої соціальної політики – це вивести людину з цих складних обставин. Це зробити її, знову ж таки, такою, яка би не перетиналася ні з управліннями соцзахисту, ні з іншими інструментами соціальної політики.

Ми повинні зробити її максимально економічно активною. І от всі наші програми мають бути на це спрямовані. Тобто забезпечити такий комплекс рішень, щоб ця сім’я могла абсолютно спокійно жити без усіляких підтримок. Так працює за кордоном зараз уся система підтримки”.

17,08,2022

Головна картинка ілюстративна з вільних джерел.

You cannot copy content of this page