fbpx
Події
Соцмережами шириться інструкція: що робити, якщо ви побачили потерпаючих від холоду і гoлоду лелек

В Україну потерпають від холоду і голоду лелеки, які повернулись з вирію. Зараз їх рятують екологи, активісти та працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій. У Коломиї, Івано-Франківщина, місцеві жителі почистити став від снігу та накидали в нього соломи та корму. Також місце для перелітної птиці розчистити в місті Глиняни, що на Львівщині, пише Gazeta.ua

У Чернівцях рятувальники попіклувалися про сотню лелек, які повернулися на буковинські водойми. На вул. Фестивальній розмістили неподалік місця перебування журавлів солому та насипали корму.

Лелека білий — птах родини лелекових, ряду лелекоподібних.Харчуються переважно дрібними тваринами — дощовими черв’яками, комахами, жабами, мишами, рибою та іноді падлом. В Україні живуть по всій території. Найчастіше гніздяться на стовпах електропередач. Також їх називають чорногуз, бусол, бусел, бусько, бузько, бусьок, бузьок, боцюн, боцян, гайстер.

В мережі опублікували поради екологічного клубу “Край”, як рятувати птахів:

Читайте також: Небайдужі рятують від холоду та голоду лелек, що повернулися в Україну(відео)

1. Організуйтесь у невелику групу і зробіть розвідку, чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.

2. Якщо ви знайдете їх кілька або більшу групу птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того, повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.

3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом, але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.

4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від льоду: саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти.

5. Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю тощо.

6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки!

7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей – Gazeta.ua), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

14 тис. журавлів сірих зараз скупчилися на угіддях біосферного заповідника “Асканія-Нова” в Херсонській області. Про це повідомляє Українське товариство охорони птахів.

“Ділянка, ні якій перебувають журавлі, не в змозі прогодувати таку чисельність, а птахи триматимуться там ще кілька днів. Сподіваємося, що 5 т кукурудзи, які ми терміново придбали сьогодні в місцевих господарствах, допоможуть журавлям протриматися до настання сприятливих умов”, – йдеться у повідомленні.

You cannot copy content of this page