fbpx

США проти огляду росіянами кораблів з України у Чорному морі, – Блінкен

Сполучені Штати Америки (США) виступають проти того, щоб росія оглядала українські кораблі у Чорному морі, коли запрацює “зерновий коридор”.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена після міністерської зустрічі з питань продовольства у Берліні.

“По-перше, що стосується Одеси. Єдине, що заважає вивозити українське зерно – це російська блокада порту. Коли росія говорить про готовність пропустити кораблі, це створює потенційний ризик прямого нападу на Одесу”, – зазначив Блінкен.

За його словами, українська сторона має бути впевнена, що росія не атакує Одесу, доки відкриватиметься морський коридор.

“За яким правом і на підставі якої логіки росія наполягає на огляді українських суверенних суден, які виходять з українських портів і вирушають до інших країн? Це не має жодного сенсу”, – додав Блінкен.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що Туреччина підготувала “дорожню карту” забезпечення експорту українського зерна. Очікується, що контроль за виконанням майбутніх домовленостей проводитиметься зі Стамбула, російська сторона побоюється нібито того, що морем в Україну може надходити зброя.

Фото: скрін.

06/25/2022

You cannot copy content of this page