fbpx
Події
Суд поновив Романа Насірова на посаді голови ДФС

У вівторок, 11 грудня, Окружний адміністративний суд Києва поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби України.

Таким чином, суд визнав, що відсторонення Романа Насірова з посади глави ДФС у березні 2017 року і звільнення 31 січня 2018 року були незаконними. Рішення почало діяти з моменту його оголошення.

У ньому детально обґрунтована необхідність поновити Романа Насірова на посаді, а також перераховані порушення, у зв’язку з якими він тимчасово не міг її обіймати.

У документі наголошується, що згідно з Конституцією України, Кабмін призначає на посади та звільняє з них лише за відповідним поданням прем’єр-міністра України. Однак щодо Насірова таке подання не було подане главою уряду.

Також повноваження висувати подібні пропозиції має Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Для цього вона повинна здійснити дисциплінарне провадження стосовно посадової особи. Однак у випадку з главою ДФС цього також не сталося. Таким чином, його незаконно усунули з посади, а згодом і звільнили лише на підставі заяв голови Мінфіну Олександра Данилюка.

“30 січня 2018 року Комісія з питань вищого корпусу державної служби своїм листом №14-90/1-1-18, адресованим Кабінету міністрів України, повідомила, що підстави для притягнення Насірова Романа Михайловича до дисциплінарної відповідальності відсутні. Таким чином, дисциплінарне провадження стосовно нього Комісією з питань вищого корпусу державної служби не здійснювалося взагалі. Жодної перевірки наведених у листі міністра фінансів України Олександра Данилюка обставин не здійснювалося”, — зазначено у рішенні суду.

Крім того, в суді наголосили, що Роману Насірову перед звільненням мали надати можливість написати письмове пояснення. Однак і ця вимога була порушена.

“Кабінетом міністрів України не було запропоновано Насірову Роману Михайловичу надати письмові пояснення, його не запросили на засідання колегіального органу — суб’єкта призначення, його не ознайомили під розпис із наказом про звільнення, йому не було видано на руки трудову книжку і з ним не було проведено повного розрахунку у день звільнення, як це передбачено чинними нормами КЗпП України”, — наголошується у документі.

Ситуацію прокоментував і адвокат Романа Насірова Любомир Дроздовський. Він підкреслив, що фактично суд визнав, що відсторонення від посади і звільнення його підзахисного з посади голови ДФС були незаконними. Також Дроздовський зазначив, що в частині поновлення на посаді рішення суду вже набуло чинності.

“Суд оголосив рішення, вступну та резолютивну частини, але рішення — до негайного виконання в частині поновлення на роботі та стягнення однієї зарплати. Це пряма вимога трудового законодавства, яка говорить, що у разі скасування рішень органу, суд допускає негайне виконання рішення в частині поновлення на роботі та стягнення однієї заробітної плати. Питання стягнення іншої компенсації вже може бути оскаржене в апеляційному порядку, якщо буде скарга або набуде чинності через 10 днів. Але подання апеляції не зупиняє законного рішення суду”, — пояснив адвокат.

У прес-службі суду також уточнили, що відповідачі не змогли довести наявність підстав для звільнення Насірова.

“Підставою прийняття такого рішення стало недоведення відповідачами наявності підстав для звільнення Романа Насірова з посади Голови Державної фіскальної служби України, а саме, обставин його подвійного громадянства, та порушення процедури його звільнення”, – пояснили у суді.

Джерело.

http://oask.gov.ua/node/3627Підставою прийняття такого рішення стало недоведення відповідачами наявності підстав для…

Опубліковано Окружний адміністративний суд міста Києва Вівторок, 11 грудня 2018 р.
You cannot copy content of this page