fbpx
Дозвілля
Сильна притча про брата, який роками соромився сестри

Щасливі люди не грубіянять в чергах, не лаються в транспорті, не пліткують про колег. Щасливі люди в іншій реальності. Їм це ні до чого.

Однак, незважаючи на «прості» розмови, серед них є дуже багато розумних і грамотних слів, які заслуговують на особливу увагу. Без сумнівів, дуже багато мудрих слів і приказок були виткані самим життям. З покоління в покоління ці слова передавалися нашими рідними людьми. Інша справа, що цінність всіх цих слів ми починаємо розуміти занадто, чи не дуже занадто, але як правило – пізно.

Сьогодні ми хочемо розповісти вам одну дуже хорошу, хоча і коротку притчу про те, як у багатого брата була бідна сестра.

Сестра жила з того, що продавала молоко і овочі з городу. Влітку дівчина торгувала біля дороги грибами і ягодами, а взимку жила на те, що вдалося зібрати в теплу пору року. Брат соромився сестри і ніколи не кликав її до себе в місто, а тим більше в свій багатий і розкішний будинок, але сестра ніколи не тримала образи на свого брата і вона весь час, за будь-якої можливості передавала йому, а також його сім’ї подарунки, які приготувала своїми руками!

Читайте також: Притча: чоловік побачив змію, яка гинyла у вoгні, і вирішив витягнути її з пoлум’я

Вона ніколи і нічого не просила у брата. Завжди ставилася до нього з розумінням і повагою. У дівчини був маленький, непоказний будиночок, невелика земельна ділянка і деяка живність на господарстві.

Минуло багато років і одного разу “кинули” компаньйони брата з бізнесом. Його дружина пішла до іншого, син віддав своє життя у руки “зеленого змія”, квартиру відібрали за борги. Ось тут і згадав брат про свою рідну сестру і поїхав в село.

А у сестри все пречудово: чотири корови хвостами махають, свиней безліч, машина нова в гаражі – на ній возять продукцію в місто; двоє дітей інститути закінчують, а стіл накрила так, що очі розбігаються, все своє, смачнюче, найсвіжіше!

Соромно братові стало, почав він просити у сестри вибачення, а та й не сердилась, не до того їй було, запропонувала і житло і роботу.

Мораль така: навіть піднявшись на найвищу вершину, не забувайте звідки прийшли, не відвертайтеся від рідних і близьких. Адже Земля – вона кругла.

Опубліковано 13 січня 2019 року

facebook