fbpx

Торт «Пташине молоко» смак знайомий нам з дитинства

Моя мама раніше працювала кондитером і часто готувала торт «Пташине молоко». Ось недавно вона мене знову порадувала цією божественно смачною випічкою, як в дитинстві. У цьому варіанті «Пташиного молока» все збалансовано: м’який бісквіт, ніжне суфле, торт солодкий, але нудкий.

Кожен шматочок приносить купу задоволення і насолоди. Знаєте, я пробувала безліч варіантів тортів “Пташиного молока», але найкращий для мене той, який зроблений за за маминим рецептом. Мама мені розкрила секрети приготування класичного торта «Пташине молоко» в домашніх умовах. І я тепер хочу поділитися цим рецептом з вами!

Складові:

– ванілін – 1 пакетик

– розпушувач – 4 грами

– яйця – 5-6 штук

– борошно – 140 грам

– олія – 80 грам

– цукровий пісок – 100 грам

Для крем-суфле:

– вершкове масло – 135 грам

– цукровий пісок – 200 грам

– кип’ячена вода – 100 грам

– швидкорозчинний желатин – 15 грам

– лимонна кислота – 0,25 чайної ложки

– згущене молоко – 200 грам

Для глазурної помадки:

– цукровий пісок – 25 грам

– вершки або молоко – 140 грам

– вершкове масло – 25 грам

– чорний шоколад – 120 грам

Торт «Пташине молоко» покроковий рецепт:

1. Відокремлюємо білки від жовтків. Якщо у вас великі добірні яйця, то їх знадобитися 5 штук, якщо середні і менше – 6 штук.

2. Білки відправляємо в холодильник, вони будуть використовуватися для крему.

3. Жовтки з’єднуємо з цукровим піском, ваніліном і збиваємо блендером до світлої пишної піни.

4. Після додаємо розм’якшене вершкове масло і продовжуємо збивати на високій швидкості. Тільки масло повинно бути добре м’яким. У вас вийде ніжна кремова маса.

5. Борошно просіваємо і змішуємо з розпушувачем. Висипаємо до яєчно-масляної маси і лопаткою розмішуємо до однорідності.

6. Перекладаємо тісто за допомогою лопатки або ложки в форму, застелену пергаментом, і розрівнюємо його. У мене форма діаметром 23 сантиметри.

7. Ставимо в розігріту до 200 градусів духовку на 17-20 хвилин.

8. Готовий корж залишаємо до повного охолодження: він повинен простояти не менше 4 годин.

9. Желатин заливаємо холодною кип’яченою водою, залишаємо набухати.

10. Готуємо класичний крем для цього торта: міксером збиваємо розм’якшене вершкове масло до білої пишності.

11. Не припиняючи збивати, додаємо згущене молоко. Коли буде красива, пишна, однорідна маса – крем готовий.

12. Від масляного крему відкладаємо близько 2х столових ложок для прикраси.

13. Набряклий желатин перекладаємо в сотейник, додаємо 100 грам цукру, перемішуємо, ставимо на маленький вогонь і, постійно помішуючи, нагріваємо рідину до 60 градусів.

14. Знімаємо з вогню. У разі, якщо у вас немає градусника, потрібну температуру води визначити можна наступним чином – буде тільки з’являтися ледь помітний пар, або на дотик вода буде гарячою, але терпимою: тобто, ви зможете потримати палець. Цукор в цьому сиропі повинен розчинитися.

15. Дістаємо білки з холодильника і збиваємо їх міксером на високій швидкості до пишної піни, додаємо лимонну кислоту: ви відразу побачите, як вони почнуть ущільнюватися.

16. Не перестаючи збивати, повільно всипаємо цукор (100 грам), а після тонким струменем вливаємо розчинений желатин. Ви помітите, як піна почне ставати желейною і пишною.

17. Зменшуємо швидкість міксера до середньої і невеликими порціями вводимо масляний крем, збиваємо до однорідності.

18. Остиглий бісквіт розрізаємо вздовж по висоті на 2 частини.

19. Одну половинку коржа викладаємо в роз’ємну форму, в якій випікали, зверху виливаємо половину крему, розрівнюємо лопаткою, накриваємо другим бісквітом і поливаємо залишилися суфле. Верх крему розрівнюємо лопаткою. Ще маленька порада від мене: коржі викладайте зрізом вгору.

20. Ставимо форму в холодильник постояти 2 години, до повного застигання торта.

21. Коли торт «Пташине молоко» застигне, готуємо глазур – з’єднуємо вершки, цукровий пісок, ставимо на плиту, підігріваємо, постійно помішуючи, до розчинення цукру.

22. Вливаємо гарячу молочну суміш в подрібнений шоколад і розмішуємо до однорідності. У вас повинна вийти еластична блискуча шоколадна маса. Додаємо масло і знову все перемішуємо. Шоколадну глазур потрібно злегка остудити (в повному обсязі) перед нанесенням на торт. Тому що при охолодженні вона стає густішою.

23. Тонким ножем акуратно проходимся по внутрішньому краю форми, відокремлюючи торт. Дістаємо його і переносимо на блюдо.

24. Поливаємо теплою глазур’ю і розрівнюємо лопаткою або ножем. Він повинен ще годину простояти в холодильнику, до застигання.

Прикрашаємо «Пташине молоко» вершковим кремом (який ми відклали раніше) за допомогою кондитерського мішка.

Ніжний торт «Пташине молоко», приготований за стандартним рецептом – готовий! Відкушуєш трошки, а він так і тане в роті, залишаючи чудовий післясмак! Такий десерт сподобається всім, будьте впевнені!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page