fbpx

Це твій святий обов’язок, – почула я від сусідки, – Твоя мама, а кому ж іще, як не тобі? – слухаю її, а в самої сльози на очах. у голові уже тиждень одна і та ж думка, але поки я її до себе не підпускаю

Коли мені виповнилося лише три роки, батько покинув нас. Мама змогла забезпечити мене сама та оточила турботою, любов’ю, підтримкою. Вона подарувала мені безтурботне та щасливе дитинство. Мама допомогла мені впоратися з підлітковими негараздами, подолати всі труднощі та непорозуміння, уберегла від впливу «дорослої» компанії. Мудрість і терпіння моєї мами врятували мене.

Коли мені виповнилося 18 років, я зрозуміла, що при надії. З батьком цієї дитини у мене не було серйозних стосунків. Ми лише один раз бачилися. Я вважала, що тепер моє життя завершене.

А як легко мені стало, коли мама спокійно сказала:

— Не хвилюйся, доню, все буде добре. З малюком ми впораємося. Я тобі у всьому допоможу!

Отак мама допомогла з’явитися на світ моєму Матвієві. Вона займалася моїм сином, коли я після його появи надовго опинилася у стаціонарі. Шість місяців я лежала у палаті, а потім півтора роки реабілітації. А вдома мама займалася моєю дитиною.

Через це мама втратила хорошу роботу, коханого чоловіка, з яким вони збиралися розписатися. Тоді мамі був лише 41 рік. Я пообіцяла собі, що ніколи не залишу маму, щоб не сталося. Але життя розпорядилося інакше і я почала сумніватися.

Мама жодного разу не дорікнула мені. Весь час допомагала та дбала. Через кілька десятиліть мамі знадобилася допомога. З’явилися ознаки однієї недуги. Досить молода, приваблива жінка з кожним днем ​​все більше нагадувала дитину. Першим дзвіночком стало те, що вона одного разу перестала впізнавати мене. Потім мама все питала, куди я пішла на весь день, хоч я ходила в магазин біля будинку.

Потім…

Через шість місяців мама поводилася як примхлива дитина. Вона перестала пізнавати у дзеркалі саму себе. Без роздумів я пішла у відпустку і почала жити з мамою в іншій частині міста.

Почалися монотонні дні. Вранці я годувала її і бачила, як вона дивиться в нікуди. Мені так хотілося, щоб мама мене впізнала. Спочатку я ще сподівалася, але потім змирилася. Про що ж ти тепер думаєш, мамо?

Мені весь час хотілося спати, тремтіли руки і на очах були сльози. Маму не можна було залишити на самоті ні на мить. Не виходило навіть відлучитися в найближчий магазин біля будинку. Вона могла малювати на стінах, або йти кудись.

Мій чоловік був незадоволений і не просто обурювався мені по телефону, а буквально говорив, що ми на порозі розлучення. Роботу мені довелося залишити. Життя розвалювалося, а моє самопочуття стрімко погіршувалось.

Спеціалісти казали, що зі здоров’ям у мами все добре: проживе ще довго, хоч і в такому стані. Але скільки ще можу так прожити я?

І ось, думка, що маму все ж таки доведеться перевезти в пансіонат стала відвідувати мене щодня. Поки що я не піддаюся і відганяю подібні думки. Іноді я розумію, що рано чи пізно доведеться так зробити.

Але ж це моя мамочка, хоч уже і не вона…

А вдома чоловік і донька, які щодня просять повернутись. Якщо я ще хоч місяць проживу от так, то не буде вже куди й повернутись. Що ж робити? Як же мені бути, людоньки?

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page