fbpx

Централь 103: впроваджується нова система яка має пришвидшити роботу екстрених медичних служб

В Україні впроваджується центральна електронна система “Централь 103”, що допоможе оптимізувати роботу диспетчерських служб екстрeної медичної допомоги.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

“Для забезпечення світових стандартів швидкості та якості екстрeної медичної допомоги створюється електронна система “Централь 103”. Її впровадження в тестовому режимі розпочинається у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях та місті Києві.

Читайте також: Прибігла в посольство за порятунком: від чоловіка-тuрана в Ірані українка місяць переховується в посольстві

Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній системі, виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події. Регіони, які підключать свої оперативно-диспетчерські служби до єдиної системи, зможуть обмінюватись з нею даними про прийняті та оброблені виклики”, – зазначили у МОЗ.

У відомстві наголосили, що першими до системи підключаться диспетчерські служби у 8 областях України (Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській) та місті Києві.

“Підключення регіональних диспетчерських до “Централь 103″ з одночасним впровадженням нових протоколів обробки викликів допоможе оптимізувати роботу регіональних диспетчерських, скоротити швидкість обробки викликів та доїзду бригад, отримати якісну та прозору статистику роботи служб екстрeної медичної допомоги, залучити до надання екстреної допомоги працівників інших екстрених служб, створити можливість виклику швидкої для людей з порушенням слуху та мови”, – зазначили у МОЗ, акцентувавши, що після завершення тестового періоду всі регіони, в яких є об’єднані оперативно-диспетчерські служби, зможуть підключитися до центральної системи.

“З часом “Централь 103” інтегрують у систему “Електронне здоров’я”. Це дозволить створити повноцінну електронну медичну картку пацієнта та забезпечити обмін даними між системою екстреної медицини та іншими рівнями надання медичної допомоги”, – зазначили у МОЗ.

Джерело

You cannot copy content of this page