fbpx
Дозвілля
Цікаво, що ж таке мало статися в житті цієї людини, щоб він опустився до такого?

Вчинок 15-річної давнини  перевернув життя дівчини!

Дівчина вже 1.5 години чекала на поїзд, що суттєво спізнювався. Ні, вона нікого не зустрічала. Їй необхідно було забрати передачу. Батьки Вероніки, жили на Півдні, і раз на місяць відправляли для дочки фрукти і овочі з власного саду і городу.

Вокзал. Вічна метушня і стукіт коліс. Місце зустрічей і розставань … Натовпи снують туди-сюди людей, яким немає ніякого діла один до одного. Кожен кудись поспішає, і нікого абсолютно не цікавить, що відбувається навколо. «Що ж це коїться. Молодий чоловік, і просить милостиню! Ось це часи пішли!»- обурилася Вероніка.

Дівчина вже півтори години чекала поїзд, що спізнювався. Ні, вона нікого не зустрічала. Їй необхідно було забрати передачу. Батьки Вероніки, жили на Півдні, і раз на місяць відправляли дочці фрукти і овочі з власного саду і городу.

Знічев’я, Вероніка почала спостерігати за жeбраком.

«Цікаво, що ж таке мало статися в житті цієї людини, щоб він опустився до такого?» – міркувала вона. З вигляду начебто не aлкаш… Одягнений непогано, якщо не брати до уваги, що одяг був дуже брудним.

Таке враження, що хлопець впав в грязь. Нарешті під’їхав довгоочікуваний поїзд. Вероніка зітхнула з полегшенням. Взявши у провідника важку сумку з персиками, дівчина вирушила до виходу. Проходячи повз жeбрака, вона ще раз уважно подивилася на нього.

Чомусь, їй стало раптом шкода знедолену людину …

– Добрий день. Візьміть, це домашні, – дівчина простягнула хлопцеві два персика. Він підняв на неї очі. Від його погляду, у неї пробігли мурашки по шкірі. У жебрака були яскраво – блакитні очі. Його погляд, пронизував наскрізь. – Дякую! – хлопець посміхнувся якось невесело. Це і зрозуміло … чому тут радіти …

– У Вас усе нормально? – запитала вона по-дуpному.

– Як вам сказати … Не дуже. От якби я зміг поїхати додому, тоді було б все в порядку … – Ясно. Все як завжди! Гроші виманюють у чесних людей … – вимовила дівчина, і пішла геть. Хлопець нічого не відповів їй, тільки провів її безпорадним поглядом.

Дійшовши до метро, Вероніка зупинилася. Перед очима стояв погляд жeбрака, щирий і розгублений. «Гаразд, чорт з ним! Не збіднію»- сама себе заспокоїла дівчина і повернула назад. – Куди вам брати квиток? Тільки врахуйте, здати його назад вам не вийде!

Я не піду звідси, поки не посаджу вас на поїзд! – строго промовила вона. Хлопець пожвавився і посміхнувся з вдячністю. Дізнавшись необхідні дані, дівчина залишила важку сумку в камері схову і відправилася в касу. На щастя, поїзд вирушав через сорок хвилин. Довго чекати не довелося.

Вероніка завбачливо купила хлопцеві в дорогу молока, пару булочок і води. – Ось ваш пакет з продуктами. А квиток я сама віддам провіднику!

– Я дуже вдячний вам! Скажіть мені свою адресу, я обов’язково вишлю гроші за квиток. Мене Сашко звати, – представився жeбрак. – Вероніка. Вибачте, але адресу свою я не даю першому зустрічному. Не потрібно нічого повертати. Провідниця косо дивилася на дивного пасажира.

– Це мій друг. У нього трапилися деякі неприємності. Пригляньте за ним будь ласка, – дівчина дала провідниці сотню, від якої у жінки відразу ж пом’якло серце.

– З ким не буває… Проходьте в вагон будь ласка! – ввічливо промовила вона. Вероніка з почуттям виконаного обов’язку пішла. Подивившись у вікно вагона, вона зустрілася поглядом з Олександром. «Спасибі» – прошепотів хлопець, і махнув рукою на прощання.

***

Минуло 15 років. За цей час, Вероніка закінчила інститут і вийшла заміж за свого однокурсника. З Олексієм вони не погано жили. Працювали разом у солідній фірмі, взяли квартиру в кредит. Останнім часом, чоловік повністю oхoлов до жінки. А потім, і зовсім подав на розлучення. Квартиру, як справжній джентльмен залишив дружині.

– Виплатиш решту суми і станеш повноправною власницею житла, – сказав колишній чоловік на прощання.

Вероніка не знала тоді, яку свиню він їй підсунув. Через місяць з’ясувалося, що Олексій не оплачував кpедит останні два місяці. За цей час, набігла велика пеня і пристойний штраф. Боячись втpатити саму квартиру, жінка кинулася до свого шефа.

На жаль, справи фірми зараз були не на висоті, тому Семен Михайлович ввічливо відмовив Вероніці. – У вас єдиний вихід йти в банк. Поясніть там, що трапилося, розкажіть обставини, можливо, банк піде на зустріч, – порадив чоловік. У жінки не було іншого виходу.

Зібравши всі необхідні документи, Вероніка написала заяву на ім’я керівника і відправилася в банк. Просидівши дві години у черзі, жінці нарешті вдалося прорватися в кабінет керівництва. – Доброго дня! Прошу вас, допоможіть … – Вероніка запнулася на півслові. Перед нею сидів … Олександр.

Той самий жeбрак, якому вона купила квиток 15 років назад … Вона відразу ж впізнала його по очах. – Вероніко? Правду кажуть, що шляхи Господні незвідані… У вас неприємності? – промовив чоловік. – Дуже несподівано! Ніколи не подумала б …

– Я до цього дня вдячний вам, за ту допомогу. Ви навіть не уявляєте це почуття, коли повз тебе проходять тисячі людей, і нікому немає ніякого діла до тебе. Ти голодний, хочеш пити, спати … А на тебе дивляться, як на сміття … Знаєте, я недавно відкрив центр для людей, які потрапили в складну життєву ситуацію ..

– Дуже благородно. Ви маєте рацію, іноді бувають безвихідні ситуації, і допомоги ні від кого чекати …

– До речі, ви з яким питанням? – Ось, – жінка простягнула заяву і документи. Хвилин десять Олександр все уважно вивчав.

Читайте також: У 1983 році народився хлопчик з вагою 7 кг. От яким велетнем він став сьогодні

– Ну що ж. Я ваш боpжник… Звичайно, банк спише пеню і штрафи. До того ж, у вигляді великого виключення, вам змінять кредитний договір. Відтепер у вас буде безвідсоткова позика.

– Дуже вдячна! Ви мене врятували! – зраділа жінка. – Нічого незвичайного. Все за законом бумеранга … Колись ви врятували мене, а сьогодні я вас …

– До речі, я ще тоді зрозуміла, що ви не звичайний бpодяга. Що з вами сталося п’ятнадцять років тому? Якщо не секрет?

– Вероніко, а давайте повечеряємо сьогодні разом. Я вам все детально розповім про своє життя …

– Ну якщо розкажете, то я згодна! – посміхнулася жінка.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page