fbpx
Без категорії
Турботливі батьки ніколи не дозволять дитині пізно лягти спати! Це дуже небезпечно, і ось чому

Сон – це фізіологічна потреба будь-якої людини. Що вже говорити про дитину, для якої сон вкрай корисний. Адже саме найчастіше від поганого дитячого сну страждає вся родина.

О котрій діти лягають спати

Проблема полягає в тому, що все складніше стає вкласти дитину в належний час. Діти практично не розлучаються зі смартфонами, планшетами та комп’ютерами, захоплені нескінченним світом розваг. Мерехтіння цих пристроїв посилає мозку сигнал, що ще не час спати, і малюк продовжує неспання, замість того щоб заснути і набиратися сил для наступного дня.

Наукові дослідження чітко показують: діти, які засинають пізно, стають дратівливими і неспокійними, їм важко сконцентруватися на чомусь, у них виникають труднощі в процесі навчання і з’являється нервова нестійкість.

Це не єдина причина, чому так важливо дитині вчасно лягати спати. У дитинстві організм росте не по днях, а по годинах. Це стосується не тільки фізичного, а й психологічного зростання. У перші роки життя малюк засвоює величезну кількість інформації і набуває нових навичок з недоступною для дорослих швидкістю. А відбувається це завдяки гормону росту, який виробляється в організмі через 2-3 години після засипання і діє в основному вночі.

Найкращий час для вироблення цього гормону – опівночі. Таким чином, якщо дитина лягає пізніше 9 години вечора, в його організмі порушується вироблення гормону і зменшується кількість часу, протягом якого гормон просто не встигає виконати свою функцію.

Це може привести до зниження фізичної активності дитини або, навпаки, до гіперактивності, адже порушується психологічна стійкість. Також пізнє засипання негативно впливає на розвиток інтелекту дитини. Тому в нічні години зростаючий організм повинен відпочивати, ну а разом з дитиною це повинна робити вся сім’я!

10 ПРАВИЛ «ЗОЛОТОГО ДИТЯЧОГО СНУ»

Розставляй пріоритети

Дитина не повинна спати ціною безсоння мами і тата. «Золотий дитячий сон» – це здоровий і солодкий сон всіх членів родини!

Визначтесь з режимом сну

Режим сну в сім’ї формується в залежності від того, коли зручно спати не тільки дитині, але і всій родині. Адже найбільше дитині потрібно виспані, здорові батьки. Визнач разом зі своєю другою половинкою, коли відбій у вашій родині, і виконуйте вами ж прийняте рішення!

Вирішуй, де спати і з ким

Звичайно, питання «Спати дитині з батьками чи окремо?» суто індивідуальне. Але найкраще, якщо дитина буде спати в своєму ліжечку і бажано в своїй кімнаті. А мама і тато будуть спати під однією ковдрою. Коли мама і тато сплять під однією ковдрою – це запорука щастя і тривалого благополуччя всіх членів сім’ї!

Не бійся розбудити соню

Якщо твій малюк довго спить вдень, а потім не може заснути вночі, не дай йому спати вдень – розбуди соню!

Оптимізуй годування

Якщо дитину після їжі тягне на сон, зроби так, щоб останнє вечірнє годування було самим ситнім і щільним.

Насичений день

Нехай кожен день твоєї дитини буде насиченим як фізично, так і емоційно, але без перегинів, а гармонійно.

Подумай про повітря в спальні

Оптимальна температура в кімнаті повинна бути 18-21 ° C, а вологість від 50-70%. Вирішення цього питання – завдання тата.

Використовуй можливості купання

Прохолодна ванна перед сном – що може бути краще!

Підготовка ліжка

Рівний, щільний і жорсткий матрац, натуральна постільна білизна, а якщо твоєму малюкові менше трьох років, то можна обійтися і без подушки.

Подбай про якісний підгузок

Для самих маленьких якісний підгузок дуже важливий, на цьому не варто економити!

Дізнайся ще більше корисної інформації про здоровий сон всієї родини з рекомендацій доктора Комаровського:

Можна впоратися з будь-якими проблемами, варто тільки захотіти. Здоровий сон дитини – запорука щастя і хорошого мікроклімату в родині!

Читайте також: Ось скільки насправді ви повинні важити: таблиця відповідності ваги і зросту для жінок

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page