fbpx

“У дoмoвині кишень немає. Що зібрав в душі, з тим і будеш лежати”: Петро Мамонов про найголовніше в житті

Петро Мамонов добрі поради:

1. Я нічого не схвалюю і ніщо не засуджую, у мене справ по горло, свого бруду. Якщо я очищу світ на маленьку плямочку себе, світу цього вистачить. Врятуй себе і вистачить з тебе.

2. Любов — це не почуття, це чеснота. Це кількість добра, яке ми робимо, незважаючи на віддачу. Коли ти робиш просто так. Ось бабуся в метро, поступися їй місцем. Не треба до неї почуттями палати, треба робити, робити.

3. Будь-яка справа без любові — це повз Бога. А повз Бога — це взагалі повз.

4. Зроби комусь щось хороше, задарма, але щодня. Весь час в плюс, в позитив. Побачиш, як у тебе серце заживе! Адже можна жити цілком інакше. Знаєш, як у метро на ескалаторі. Він їде вниз, а потрібно йти вгору, всі їдуть вниз, а ти йдеш вгору. Іншого шляху немає, треба йти до Світла.

5. Не можна підміняти справжнє спритно сказаним.

6. Так страшно стає, коли, наприклад, потворний будинок або матом лаються.

7. Треба, зустрічаючи людину, завжди говорити вище його заслуг і чеснот і це не буде догоджанням. Тоді людина буде прагнути піднятися до того рівня, який ти їй встановлюєш.

8. Якщо ти на самому дні, то у тебе насправді гарне положення: тобі далі нікуди, крім як нагору.

9. Задайте собі одне питання: «Навіщо я живу?». Тільки так, реально задайте. Вважаю, якщо нікому не було добре від того, що я сьогодні день прожив, — він пройшов даремно.

10. Треба б нам всім та і мені в першу чергу, навчитися говорити собі «ні».

11. Легко сказати — важко зробити. Важко. Але якщо сильно постаратися, зрозуміти, що іншого способу жити просто немає, тоді виходить.

12. Не пробачати кривдникові — все одно як злитися на якусь річ, до якої вдарився. Винен завжди ти; але буває так боляче, що б’єш річ або кидаєш її до підлоги. Ну і що? Тільки руку забив, а вона відскочить від підлоги і тобі в чоло! Образа — це пекельний стан: ніде немає спокою.

13. Важливо, як ми помрeмо! Одна справа — за правду і зовсім інша — від горілки.

14. Життя часом б’є, але ці удари — ліки.

15. Вчіться програвати і не шкодувати про це.

16. Нам потрібно знати, що всі погані думки — вони не наші, від біса. Наші — добрі. Значить, себе любити треба. Але себе — спочатку задуманого. А все твоє приблудне, жадібне — не моє. І — легше стає. Все чуже починаєш гнати.

17. На мій погляд, святий відрізняється від грішного тим, що навчився любити.

18. Якщо ми зробили 9100 кроків убік від Бога й один крок в сторону Бога, то ми рухаємося.

19. Дух творить собі форми. Не можна бути поганою людиною і хорошим письменником.

20. Без любові людина вмирaє живцем — живий трyп. Ходить, робить свої справи, виконує свій обов’язок, але зaдихaється.

21. Ми цікавимося, як справи в Бангладеші, як у Японії після землетрусу. Який землетрус?! У кожного з нас землетрус всередині. Людина тoне в річці. Кричить: «Help!» А їй кажуть: «Знаєш, в Японії…»

22. Якщо ми бачимо гидоту — значить, вона в нас. Подібне поєднується із подібним. Якщо я кажу: ось пішов злодюга — значить, я сам накрав, якщо не тисячу доларів, то цвях. Не засуджуйте людей, погляньте на себе.

23. Якщо робиш добро і розкриваєш це перед людьми, то добро стає таким, що не відбулося.

24. Я одного разу зайшов у будинок, думав — зараз комп’ютер ввімкну, а електрики не було. І я опинився в повній темряві. Лягніть якось в темряві, вимкніть всі «пікалки» і задайте собі таке запитання: хто ви і як ви живете? Я взагалі нормальна людина чи так собі?

25. У дoмoвині кишень немає. Що зібрав в душі, з тим і будеш лежати! Людське життя — як промінь. У людини є початок і немає кінця! Розумієте, як цікаво!

26. Жити дуже складно. Дуже мало любові та багато самотності. Довгих важких годин, коли нікого немає або, взагалі, ніхто не потрібен. Ще гірше в компанії: коли говориш без зупину, або мовчиш і всіх ненавидиш.

27. Гроші — це добре, але вся справа в мотиві. Ось дві жінки миють підлогу. Одна для того, щоб 15-го отримати зарплату, а друга, щоб було чисто. У підсумку вони обидві 15-го отримають зарплату. Але одна миє «туди», а друга повз. Ножем можна людину вбuтu, а можна хліб порізати. Те ж і з грошима.

28. Працювати доводиться і нічого сумувати, життя — це не курорт і взагалі скоро всі швиденько пoмремo. І так буде у кожного, хто скільки чого встиг, і тому, як кажуть, поспішайте робити добро. Це дійсно так…

29. Зло не має сутності, це як чорний ящик пофарбувати, закрити та внести в світ, відкрити його — і там буде світло. Темрява не знuщує світло. Темрява — це відсутність світла. Спочатку все створено любов’ю і добром. Тільки ми внесли у світ зло своїм роздратуванням, своїм нерозумінням, своїм осудом. Тільки ми робимо його справжнім.

30. Сядь напиши вірш гарний, якщо ти поет. Сядь напиши статтю хорошу, якщо ти журналіст. Знайди гарне, чесне, чисте, щоб зробити в цьому жaху маленький промінчик світла.

You cannot copy content of this page