fbpx

У США відреагували на відключення ЗАЕС

Високопосадовиця Держдепартаменту США в четвер попередила, що дії Росії на Запорізькій АЕС підвищують ризик можливого викиду ядерної радіації, передає СNN.

Росія «створила серйозний ризик ядерного інциденту, небезпечного викиду радіації, який може загрожувати не лише людям і навколишньому середовищу України, а й вплинути на сусідні країни та все міжнародне співтовариство», – заявила заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями та міжнародної безпеки Бонні. — сказала Дженкінс.

Дженкінс знову закликала Росію припинити військову діяльність навколо АЕС. Вона також наголосила на важливості того, що Міжнародне агентство з атомної енергії може відвідати та проінспектувати об’єкт. Вона не надала жодних подробиць цього візиту, який глава агентства в четвер назвав «неминучим».

Дженкінс повідомила журналістам під час брифінгу, що вона не змогла підтвердити повідомлення про те, що станцію відключили від мережі, але сказала, що «ми дуже стурбовані відключенням будь-якої іншої електростанції; ми дуже стурбовані будь-якою діяльністю, яка відбувається, особливо через те, що ми не маємо адекватного доступу, щоб побачити, що насправді відбувається і який може бути негайний вплив того, що там відбувається».

Раніше в четвер останню лінію електропередач на станції відключали двічі, повідомляє Держатомрегулятор України. Призначений Росією губернатор окупованих районів Запоріжжя повідомив, що після попередніх збоїв електропостачання всіх міст і районів Запорізької області відновлено .

Дженкінс не сказала, чи велися дискусії про те, як пом’якшити потенційну ядерну катастрофу на станції.

«Очевидно, що там є визнання можливої ​​проблеми. Ми всі стурбовані можливим ядерним інцидентом. Ми всі стурбовані можливим витоком радіації через безвідповідальні дії Росії. Тому я б просто сказала, що ми всі це усвідомлюємо, і ми це враховуємо», – сказала вона.

Фото: ілюстративне.

08/26/2022

You cannot copy content of this page