fbpx
Події
У Тернополі чиновники хочуть виключати дітей, які не зареєстровані у місті, з дитсадків

У Тернополі чиновники хочуть виключати дітей, які не зареєстровані у місті, з дитсадків. Залишати їх можна буде у разі, якщо батьки погодяться платити 1215 гривень на місяць за відвідування закладу. Юристи запевняють: це порушення закону, батьки готуються до війни з місцевою владою, повідомляють PressCentr .

Якщо раніше про те, що на батьківські плечі можуть покласти додаткову плату за відвідування садочку, у міськраді говорили з попередженням, то тепер чиновники зубами «вчепилися» в незареєстрованих у місті дітей: з 1 травня за кожен місяць їх перебування у закладах дошкільної освіти потрібно віддати 1215 грн. Такий лист з управління освіти міськради від 23 квітня отримали всі керівники ДНЗ.

Обурені, злі, шoковані та готові до рішучих дій – так можна сказати про батьків, діти яких потрапили під «обстpіл» міської влади. Тим часом у спільнотах в соцмережах батьки повідомляють про погpози з відрахуванням їхніх дітей. Мами готові «штурмувати» міськраду, прокуратуру та звертатися за захистом у Київ.

Співчувати «іногороднім» в місцевому управлінні освіти, вочевидь, ніхто не збирається. Мовляв, їхні працівники – лише виконавці рішення, яке прийняла міська рада на сесії 24 лютого минулого року. За словами в.о начальника управління Ірини Сум, дошкільні навчальні заклади наразі відвідують 1558 дітей, які не зареєстровані в місті. 422 дитини зареєстровані в Тернопільському районі, за 327 з них кошти надходитимуть за рахунок укладених угод про міжбюджетний трансфер.

Читайте також: “Мама українки – це просто без слів: теща іноземця з “Міняю жінку” poзгнівала глядачів(відео)

– Тернопільський район пояснив нам, що готовий заплатити кошти за тих дітей, які не мають у своїх населених пунктах закладів дошкільної освіти чи ті переповнені. Для інших створені належні умови перебування дитини у садках за місцем їх проживанням, – каже пані Сум. – Усі батьки і діти належать до певної територіальної громади, орган місцевого самоврядування якої також має власний бюджет. А відтак за ці кошти повинно забезпечуватися надання дітям освітніх послуг. Така позиція закріплена чинним законодавством України. Наразі угоди про здійснення міжбюджетних трансферів укладені між Тернопільською міською радою і Байковецькою сільською радою та Залозецькою селищною радою.

Читайте також:

– Відшкодування по міжбюджетному трансферту відбуватиметься за ті дні, коли дитина відвідує заклад. Для батьків, які самостійно оплачуватимуть послуги, за повний місяць – 1215 грн, додає заступник начальника управління освіти з фінансових питань Олена Пельвецька.

Активіст «Автомайдану», голова обласного осередку Ради незалежних бухгалтерів та аудиторів Павло Іванечко спільно з батьками готують звернення в прокуратуру, Міністерство освіти і науки України, аби ті розібралися в ситуації.

facebook