Про це звітує Міністерство охорони здоров’я: 35 країн світу та 60 міжнародних і благодійних організацій, медичних закладів, іноземних та українських компаній, а також урядів різних держав допомагали медикаментами від початку повномасштабного вторгнення.
У МОЗ кажуть, що розподіляють цю допомогу не лише на заклади охорони здоров’я, а й діляться з відомчими закладами безпеки та оборони.
“Уся гуманітарна допомога розподіляється за пріоритетністю. Найперше – для закриття потреб Медичних закладів, що розташовані в зоні бойових дій та поблизу них, а також ті, що займаються лікуванням поранених. Крім того, у фокусі заклади регіонів із великою кількістю внутрішньо переміщених осіб”, – зауважили в міністерстві.
Допомагає збирати та розподіляти медичну гуманітарну допомогу інформаційно-аналітична система «MedData», що забезпечує контрольованість і прозорість процесу.
За словами заступниці міністра охорони здоров’я Марії Карчевич, МОЗ скоординовує роботу з волонтерами та благодійниками.
«МОЗ згуртувало групу репутаційних благодійних та волонтерських організацій і надало їй доступ до системи «MedData», в якій медичні заклади вказують свої потреби щодо забезпечення ліками, медичним обладнанням тощо”, – сказала вона.
Фото: volynnews.
08/15/2022