fbpx

Україні надали Томос на автокефалію, – Тука

На зібранні Синоду Вселенського патріархату було вирішено надати майбутній помісній Українській православній церкві Томос про автокефалію.

Про це сповістив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у своєму Twitter.

“Вітаю Україну з власною церквою”, – підкреслив він.

Заяв щодо Томосу для України від інших офіційних джерел поки немає.

Також про подію з посиланням на власні джерела у Адміністрації Президента пишуть ресурси Depo та “Ділова столиця”.

Заяв щодо Томосу для України від інших офіційних джерел поки немає.

До слова, речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (в миру – Іван Володимирович Зоря) зауважив, що лише 9 жовтня екзархи Вселенського патріарха відбули з Києва до Стамбулу.

Завтра, 10 жовтня, звітуватимуть, лише після цього є можливим обговорення питання Томосу. Тому повідомлення, ніби “Томос вже є”, не відповідають дійсності та є інформаційно шкідливими, бо після хвилі “перемоги” піде хвиля “зради”, коли виявиться, що питання Синод ще не обговорив,– наголосив він.

Народний депутат Ігор Мосійчук, зі свого боку, у себе на Facebook відповів священнослужителю: “Рішення та Ви це добре знаєте! А офіційно все дійсно буде завтра”.

“Я добре знаю, що рішення “розпочати процедуру” було ще в квітні. Але рішення завершити – ще не ухвалено, хоча буде ухвалено. Проте не слід сподіване анонсувати як вже здійснене”, – пояснив представник Київського патріархату.

Джерело.

 

You cannot copy content of this page