fbpx

Універсальна молитва для тих, хто має вузлики й вузли, які розв’язує Діва Марія

Якщо подивитися на величезну кількість молитов до Діви Марії у Церкві, постає питання: «Як мені обрати молитву для себе? Чи можу я вибрати тільки одну молитву? Втім, хіба не всі вони тільки молитви до Марії?» Так, наші молитви до Богородиці, зрештою, прямують до однієї мети — до Божих рук за посередництвом Матері Божої.

Але довгий список молитов — це не просто спосіб нагромадження якомога більшої кількості дивовижних епітетів для Богородиці. Кожна молитва до Діви Марії несе з собою унікальне послання, спрямоване на конкретну аудиторію, і супроводжується цікавою історією.

Таким чином, корисно прочитати історію і послання, перш ніж визначитися з молитвою — зверненням до Марії у певному конкретному випадку. Скоріш за все, одне з послань Марії заговорить чітко і ясно до вашого серця, полегшуючи таким чином вибір молитви.

Смішно чути, коли католики говорять про різні молитви, як школярі про новітні рок-групи, хизуючись: «Ну, я молився цю молитву ще до того, як вона стала модною і популярною». На відміну від непостійного смаку підлітків щодо рок-груп, якщо молитва до Діви Марії поширюється, немов лісова пожежа, то вона не може просто втратити свою привабливість.

Навпаки, якщо конкретна молитва до Діви Марії набирає «швидкості» — як потяг, — не варто його проґавити. Рука Божого Провидіння завжди скеровує Марію до нашого життя у якнайбільш відповідний момент. Я знаю, що вона завжди повертається в моє життя по-новому, саме тоді, коли я її найбільше потребую.

Молитва до Божої Матері, яка розв’язує вузли, здобула популярність у Сполучених Штатах не так давно, а саме після обрання Папи Франциска на престол святого Петра. Ця молитва була маловідомою ще близько 40 років тому. Франциск запозичив її з Баварії та поширив в Аргентині. Тепер він «запалив» нею Ватикан. Я ніколи навіть не чула про Марію, яка розв’язує вузли, аж доки син моєї знайомої тpaгічно пoкiнчив життя caмoгyбcтвом. Вона попросила нас молитися цю новенну (дев’ятницю) за упoкій його душі. Під час відмовляння цієї молитви я була у захваті від її краси. Мене не просто схвилювала нова дев’ятниця до Діви Марії; моє серце вразила глибина богословського змісту, що міститься в цій молитві.

Кожен практикуючий католик знає: коли ми приступаємо до Таїнства Примирення — наші гріхи змиваються і душа отримує нове життя. Тим не менш, після виходу зі сповідальниці ви стаєте перед обличчям світу, що занепадає. У той час, як ваша душа очищується від гріха, наслідки гріха — як особисті, так і суспільні — залишаються і продовжують створювати нам проблеми. Покаяння допомагає нам «відшкодувати» за скоєні гріхи: ми можемо спростувати брехню або повернути вкрадену річ. Та досить часто наші гріхи можуть мати далекосяжні наслідки, які не так легко виправити. Наприклад, дошлюбний ceкc може призвести до появи дітей. Із батьками, які не перебувають у шлюбі, існує великий шанс, що діти не матимуть переваг, наявних у повноцінній сім’ї. Розлучені батьки почуватимуться безпорадними, адже не зможуть захистити своїх дітей від стpaждань через свої минулі помилки, попри те, що Господь простив їм їхні гріхи. Але, як сказала б моя мати, що зроблено, те зроблено. Перший приклад цього, звісно, — первородний гріх, скоєний нашими прабатьками, Адамом і Євою.

Хоча Бог простив їм та обіцяв Спасителя, відлуння цього гріха триває у сьогоденні, а найбільш явним проявом його є смepть. Відкуплені Христом, ми продовжуємо жити у світі, що занепадає. Спасіння це безперервний процес, у якому Бог визначив для Марії важливу роль.

Коли Ісус висів на хресті в агoнiї, одним із Його останніх учинків стало ввірення нам своєї Матері, щоб Вона піклувалася про нас. Вона тут для нас, щоби нас вести й захищати, щоби підняти і закликати до дії. Не існує жодної людини, яка б не постpaждала від гріха; ми усі потрапляємо в його пастки. Наші гріхи повторюються з дня на день, приносячи стpaждання. Наше життя виглядає як стрічка, покручена вузлами. Та, здається, усе стає не таким уже й «заплутаним», коли ми розуміємо, що є Мати — наша допомога у розв’язанні наших життєвих ґудзів. Хто з нас не побував в отих життєвих «глухих кутах», коли почуваєшся безсилим і сам не можеш зробити нічого?

Ось чому я люблю Матір Божу, яка розв’язує вузли. Це ідеальний образ Марії-Матері. Вона стоїть і майже без зусиль poзчaвлює гoлову сатани, і любов’ю оточує кожен вузлик на стрічці нашого життя. Добро перемогло зло, і все, що залишилось, це попрацювати над деякими зав’язаними вузлами. Хто ж може допомогти нам краще, ніж мати? Ми всі можемо подумки згадати обличчя наших матерів, які розв’язують для нас вузли на намисті, шнуркові (а навіть на розарії). В дитинстві, якщо ми потрапляли в якісь складні ситуації, то знали: треба покликати матусю на допомогу. Саме так діє й Марія у цій молитві! Вона простягає до нас турботливі руки, щоб допомогти у нашій боротьбі. Проте ми — як діти — можемо бути занадто вперті або пихаті, щоби шукати допомоги, й відмовляємося віддавати наше переплутане у Її руки. Але навіщо розплутувати їх самотужки?

Ми повинні взяти на себе відповідальність за пастки, в яких із власної волі опиняємося; та водночас нам слід усвідомити ще й те,що Ісус дав нам вихід завдяки своїй незбагненній милості й любові. Чому б не звернутися до Марії та не доручити саме Їй вузли нашого життя, а Вона допоможе нам розв’язати їх на славу Божу!

Отже, геть зволікання та сумніви! Спробуйте дізнатися більше про цю молитву, особливо про новенну. Я вже задувала про те, що вона включає в себе молитву Розарію? Це ще одна її перевага! Насправді саме цей факт спонукав мене задіяти цю потужну духовну збpoю в моєму повсякденному житті. Марія просила нас під час свого об’явлення у Фатімі про щоденну молитву на розарії; отже, це не просто якась застаріла молитва, хоча caтана змушує нас у це повірити. Він хотів би, щоб ми не трималися за збpoю, якою є плащ Марії, і відкинули меч, яким є розарій.

На моє переконання, не випадково на іконі пальці Марії переміщуються від вузла до вузла нашого життя, подібно до того, як наші пальці перебирають одну за одною намистини під час роздумів про життя Христа у таємницях Розарію. Руки Марії чекають, щоби дати вашим стомленим пальцям відпочинок!

Молитва!

Діво Маріє, Мати, яка ніколи не відмовляється прийти на поміч дитині в потребі .

Споглянь співчутливо на мене і розірви вузол труднощів, які є у моєму житті . Ти знаєш добре мій розпач, мій біль, і як я зв’язаний цими вузлами. Маріє, Мати, Якій Бог доручив розв’язувати вузли в житті Її дітей, доручаю в Твої руки нитку мого життя . Ніхто, навіть сам злий, не в стані вирвати його з рук Твоєї дорогоцінної опіки .

Всесильна Мати, через Твою ласку і заступництво Твого Сина і мого Спасителя,Ісуса, візьми цей вузол у Свої руки сьогодні . Прошу Тебе, розв’яжи його на славу Божу, на віки віків .

О моя Заступнице, Ти єдина розрада, яку Бог дає мені, оплот моєї слабкої сили, багатство моєї убогості, і із Христом свобода від моїх ланцюгів . Почуй мій кpик !

Тримай мене, направляй мене, захищай мене, о безпечний притулку ! Маріє, Яка розв’язує вузли, молися за мене . Амінь.

НОВЕННА ДО «МАРІЇ, ЯКА РОЗВ’ЯЗУЄ ВУЗЛИ»

Підготовка: Перехреститись. Попросити пробачення за наші гріхи і обов’язково бажати більше не чинити їх.
Помолитися перші три десятка Розарія. Прочитати роздуми новенни на кожен день(починаючи з першого дня, аж до дев’ятого). Помолитися останні два десятка Розарія. Закінчити молитвою до Марії, яка розв’язує вузли.

ПЕРШИЙ ДЕНЬ

Свята Матір, мною кохана, Свята Маріє, що розв’язуєш «вузли», які пригноблюють Твоїх дітей, протягни Твої милосердні руки до мене. Сьогодні віддаю тобі цей «вузол» (назвати, якщо можливо…) і кожен негативний наслідок, який ним спричиненний у моєму житті. Віддаю тобі цей «вузол», який мене турбує, робить мене нещасливим і заважає мені з’єднатися з Тобою і з Твоїм Сином Ісусом Спасителем. Я прибігаю до Тебе, Маріє, що розв’язуєш вузли, тому що я довіряю Тобі і знаю, що Ти ніколи не погордувала грішною Твоєю дитиною, яка благала Тебе про допомогу. Я вірю, що Ти зможеш розв’язати ці вузли, тому що Ти моя Матір. Я знаю, що Ти це зробишь, бо ти кохаєш мене вічною любов’ю. Дякую Тобі, кохана моя Мамо.

«Маріє, що розв’язуєш вузли» молись за мене.

Хто шукає благодаті, знайде її в руках Марії

ДРУГИЙ ДЕНЬ

Маріє, дуже кохана Мамо, благодаті повна, моє серце сьогодні прислоняється до Тебе. Я визнаю, що я грішний, і потребую Тебе. Я не надіївся на Твої благодаті через мії егоїзм, через мій гнів, через недостаток щедрості і покірності.

Сьогодні я звертаюся до Тебе, Маріє, що розв’язуєш вузли, щоб Ти випросила для мене у Твого Сина Ісуса чистоту серця, відчуження, покору і довіру. Я буду жити сьогоднішній день цими достоїнствами. Жepтвую їх Тобі, як знак моєї любові до Тебе. Віддаю цей мій «вузол» (назвати, якщо можливо…) в Твої руки, тому що він мені заважає побачити славу Господа Бога.

«Маріє, що розв’язуєш вузли» молись за мене.

Марія жертвувала Богові кожну мить Свого життя

ТРЕТІЙ ДЕНЬ

Мати заступниця, Царице неба, в чиїх руках знаходяться багатства Царя, зверни до мене Твої милосердні очі. Віддаю в Твої святі руки цей «вузол» мого життя (назвати, якщо можливо…) і весь гнів, що з нього витікає.

Господи Отче, прошу пробачення за мої гріхи. Допоможи мені пробачити кожну людину, яка навмисно або без наміру вчинила цей «вузол». Дякуючи цьому рішенню, Ти зможеш розв’язати його. Моя кохана Мамо, перед Тобою і в ім’я Сина Твого Ісуса, мого Спасителя, якого було так ображано і який зумів простити, зараз і назавжди пробачаю цих людей………………і себе.Маріє, що розв’язуєш вузли, дякую Тобі за те, що сьогодні Ти розв’язала в мені «вузол» обіди і гніву та «вузол», що тобі сьогодні віддаю. Амінь.

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

Хто прагне благодатей, хай звертається до Марії.

ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ

Свята моя кохана Матір, що приймаєш усіх, хто Тебе шукає, помилуй мене. В Твої руки віддаю цей «вузол» (назвати, якщо можливо…). Він перешкоджує мені бути щасливим, жити в мирі, моя душа пapaлізована, він перешкоджує мені йти до мого Господа і служити Йому.

Розв’яжи цей «вузол» мого життя, о Мати моя. Випроси у Ісуса оздоровлення моєї пapaлізованої віри, що спотикається о каміння на дорозі. Йди зі мною, моя кохана Мамо, щоб я усвідомив, що це каміння насправді є моїми друзями; щоб я припинив нарікати і навчився дякувати, посміхатися в кожну хвилину, тому що я довіряю Тобі.

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

Марія є сонцем, і увесь світ отримує користь від його тепла.

П’ЯТИЙ ДЕНЬ

Матір, що розв’язуєш вузли, щедра і повна милосердя, я звертаюсь до Тебе, щоб ще раз віддати в Твої руки цей «вузол» (назвати, якщо можливо…). Прошу Божої мудрості, щоб я зміг у світлі Святого Духа знайти вихід з цих труднощів.

Ніхто ніколи не бачив Тебе розгніваною, навпаки Твої слова завжди настільки повні ласки, що в Тобі видно Святого Духа. Звільни мене від горесті, від гніву і від ненависті, що причиняє цей «вузол».

Кохана моя Мамо, дай мені Твоєї ласки і Твоєї мудрості, навчи мене розважувати в тиші мого серця, і як в день П’ятидесятниці, випроси для мене в Ісуса Святого Духа, щоб я отримав Його в моєму життя. Хай Божий Дух зійде на мене.

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

Марія є всемогутньою в Господі.

ШОСТИЙ ДЕНЬ

Царице милосердя, віддаю тобі цей «вузол» мого життя (назвати, якщо можливо…) і прошу Тебе, дай мені таке серце, що вміло бути терпеливим, поки Ти розв’яжеш цей «вузол». Навчи мене слухати Слово Твого Сина, сповідатися, спілкуватися з Ним, тому залишайся зі мною, Маріє. Підготуй моє серце, щоб святкувало з ангелами, коли ти отримаєш для мене благодать.

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

Маріє, Ти прекрасна і в Тобі немає ніякої плями.

СЬОМИЙ ДЕНЬ

Пречиста Матір, сьогодні звертаюсь до Тебе: я благаю Тебе, розв’яжи цей «вузол» мого життя (назвати, якщо можливо…) і звільни мене від впливу зла. Бог дав тобі велику міць над усіма злими духами. Сьогодні я відрікаюсь від злих духів і від будь-якого зв’язку, що мав з ними. Я проголошую, що тільки Ісус є моїм єдиним Спасителем і моїм Богом.

О «Маріє, що розв’язуєш вузли», роздави голову д’яволу. Розламай пастки, причинені цими «вузлами» в моєму житті. Дякую, сильно кохана Мамо. Господи, звільни мене Твоєю цінною Кpoв’ю!

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

Ти слава Єрусалиму, Ти честь нашого народу.

ВОСЬМИЙ ДЕНЬ

Діва Марія, Матір Божа, повна милосердя, помилуй мене, твою дитину, і розв’яжи «вузли» (назвати, якщо можливо…) мого життя.

Я потребую, щоб Ти прийшла навідатись до мене, як до Єлизавети. Принеси мені Ісуса, принеси Духа Святого.

Навчи мене смілості, радості, покори, і як Єлизавету, наповни мене Святим Духом. Я хочу, щоб ти була моєю Матір’ю, моєю Царицею і подругою. Я віддаю Тобі моє серце і все, що маю: мій дім, мою родину, мої цінності, зовнішні та внутрішні. Я назавжди належу Тобі.

Вклади в мене Твоє серце, щоб я зміг виконати усе, що Ісус скаже мені зробити.

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

Ми йдемо, повні довіри, до престолу благодаті.

ДЕВ’ЯТИЙ ДЕНЬ

Пресвятіша Матір, наша заступниця, до Тебе, що розв’язуєш «вузли», приходжу сьогодні, щоб дякувати Тобі за те, що Ти розв’язала цей «вузол» (назвати, якщо можливо…) мого життя. Ти знаєш, який біль він мені причинив. Дякую тобі, кохана моя Мамо, я дякую Тобі, бо Ти, розв’язала «вузли» мого життя. Огорни мене Твоїм плащем любові, захисти мене, просвіти мене Твоїм миром.

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

МОЛИТВА ДО ДІВИ МАРІЇ, ЩО РОЗВ’ЯЗУЄ ВУЗЛИ (читати в кінці Розарію)

Діво Маріє, Мати Прекрасної Любові, Мати, яка ніколи не покинула ніяку дитину, що благала про допомогу, Мати, чиї руки беззупинно працюють для коханих дітей, тому що ними двигає божественна любов і нескінченне милосердя, що виходять з Твого серця, подивись на мене Твоїм повним милосердяпоглядом. Дивись, скільки в моєму житті «вузлів».

Ти знаєш мій розпач і біль. Ти знаєшь, як мене пapaлізують ці «вузли». Маріє, Мати, вповноваджена Богом розв’язувати «вузли» в житті Своїх дітей, я вкладаю в Твої руки стрічку мого життя.

В Твоїх руках є ще один нерозв’язаний «вузол». Всемогутня Матір, благодаттю і Твоєю силою заступництва перед Твоїм Сином Ісусом, моїм Спасителем, прийми сьогодні цей «вузол» (назвати, якщо можливо…). Для слави Господа Бога я прошу Тебе роз’язати його і розв’язати його назавжди. Я надіюсь на Тебе.

Ти єдина утішителька, яку Бог дав мені. Ти сила моєї слабості, багатство моєї бідноти, визволення від усього, що перешкоджує мені бути з Господом Христом.

Прийми молитву мою. Збережи мене, веди мене, захисти мене, будь моїм сховищем.

«Маріє, що розв’язуєш вузли,» молись за мене.

Мати Ісуса і наша Мати, Пресвятіша Маріє Мати Божа, Ти знаєш, що в нашому житті є багато малих і великих вузлів. Ми відчуваєм себе задушеними, придавленими, пригніченими і безсильними в розв’язанні своїх проблем. Ми довіряємо Тобі, Мати Миру і Милосердя. Ми звертаємося до Бога Отця через Ісуса Христа в Святому Дусі разом з усіма ангелами і святими. Маріє, укоронена дванадцяттю зірками, Ти, що poздaвила гoлову змієві і що не допускаєш, щоб ми впали в спoкусу злого духа, звільни нас від будь-якого paбства, плутанини і невпевненості. Дай нам Твою благодать і Твоє світло, щоб ми могли бачити в темноті, що навколо нас, і могли йти правильною дорогою. Щедра Матір, благаючи, Тобі приносимо наше прохання про допомогу. Тебе смиренно просимо:

Розв’яжи вузли наших фізичних бoлей та невилiковних хвоpоб: Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи вузли психологічних конфліктів в нас, наш розпач і страх, неприйняття себе і нашої реалії: Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи вузли нашої принадлежності до нечистого духа: Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи вузли в наших родинах і у відносинах з дітьми: Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи вузли в роботі, в неможливості знайти гідну роботу або в paбстві черезмірної роботи: Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи вузли в нашій парафії і в нашій Церкві, одній, святій, вселенській і апостольській: Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи вузли в різних христианських церквах і віроісповіданнях і дай нам єднання з пошаною до різниць: Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи вузли в соціальному і політичному житті нашої країни:Маріє, вислухай нас!

Розв’яжи всі вузли в наших серцях, щоб ми могли бути вільними щедро любити: Маріє, вислухай нас!

Маріє, що розв’язуєш вузли, молись за нас до Твого Сина Ісуса Христа Господа нашого. Амінь.

Джерело – CREDO.

You cannot copy content of this page