fbpx
Події
Усі бійці з “Aзовсталі” перед виходом віддавали зброю командиру, він тиснув їм руку, дякував за службу, перепрошував за те, що не перемогли, і тоді тільки бійці йшли до росіян”

Тиша навколо полону бійців з «Азовсталі» починає прориватися.

Українська правда з посиланням на власні джерела з оточення президента Зеленського розкриває процедуру виходу бійців з «Азовсталі».

За її даними, у квітні був напрацьований перший план виходу маріупольського гарнізону під гарантії ФСБ.

“У квітні Давид Арахамія домовився, що Росія готова всіх випустити, міг навіть приїхати особисто Бортніков (глава ФСБ. — Ред.) у Маріуполь, щоб під його гарантії всіх із “Азовсталі” вивести. Тоді поранені мали йти одразу в Енергодар у госпіталь, а всі, хто цілий — десь би зібрались, і їх — зразу на обмін.

Але оборонці заводу, Редіс та інші відмовились. Вони вірили, що здача в полон однозначно для них означатиме смеpть”.

Після цього переговори по “Aзовсталі” передали військовим розвідкам України та рф і самим командирам маріупольського гарнізону.

Зустріч російських військових і українських оборонців відбулась 9 травня біля Маріуполя.

“На територію взятого в облогу заводу “Aзовсталь”, який Росія щодня от уже кілька тижнів без зупинок бомбардувала і штурмувала, в повній тиші (!) під’їхало кілька броньованих машин із маркуванням армії РФ. Із території заводу їм назустріч вийшли командири українських підрозділів, сіли в авто і виїхали з міста в бік російського штабу. За кілька годин після цього автомобілі повернулись на “Aзовсталь”, Редіс та інші командири маріупольського гарнізону перебігли з машин у поруйновані корпуси заводу”.

На переговорах українці домовились про умови виходу і утримання.

Пряма мова джерела у розвідці: “Категорично не можна називати це “здалися в полон”. Морпіхи з меткомбінату Ілліча – вони здались у полон. Але про захисників “Aзовсталі” так казати нечесно.

По-перше, вони не склали збpою перед росіянами. Усі бійці з “Aзовсталі” здали збpою своїм офіцерам, перед виходом віддавали командиру, він тиснув їм руку, дякував за службу, перепрошував за те, що не перемогли, і тоді тільки бійці йшли до росіян”.

Крім того, за словами джерела, вдалось домовитись, що:

• за утримання українських бійців виключну відповідальність нестиме російське ГРУ – так військові отримували шанс на дотримання щодо них Женевської конвенції, доступ міжнародних організацій тощо;

• усі бійці мають залишитись живі, до них не повинно застосовуватись тоpтур;

• окреме компактне утримання тих, хто вийшов із “Aзовсталі”, і підготовка їх для обміну;

• можливість селитись бійцям підрозділів разом зі своїми офіцерами, доступ власних лікарів та кухарів;

• була домовленість навіть про можливість залишити собі один Starlink, щоб мати зв’язок із рідними та керівництвом країни, але її росіяни порушили одразу ж, пишуть Вікна.

Фото: вікна.іф.

06/10/2022

You cannot copy content of this page