fbpx

В У Запоріжжі місцеві конструктори розробили перший український безпілотний Lanos (відео)

У Запоріжжі місцеві конструктори та програмісти розробили перший український безпілотний автомобіль, який може орієнтуватися не тільки на звичайній дорозі, але і на бездоріжжі.

Його системи розпізнають людей, тварин, дорожні знаки і навіть ями на дорогах, пише “auto.24tv“.

Виготовили його на заводі в Запоріжжі. Програмне забезпечення також розробили місцеві інженери. Машина має автоматичну коробку передач. Комп’ютер автопілота поки розмістили в багажнику. За дорогою він стежить за допомогою відеокамер, радара і системи супутникової навігації.

Під час руху безпілотник використовує електронні навігаційні карти і навіть їх удосконалює. А якщо карт немає – створює власні.

“Ми виїжджаємо одночасно і оцифровувати дорогу і помічаємо будь-які нестандартні об’єкти на дорозі, тобто це той же лежачий поліцейський, великі ями, ми їх позначаємо в оцифрованої карті і вже коли повторно автомобіль буде їхати самостійно, він чекатиме в тому місці певні перешкоди на шляху “, – розповів інженер-програміст Андрій Поворознюк.

Читайте також: “Люди почули, як жінка несамовито кричить”: у Миколаєва п’янa жінка викинула з моста у річку дев’ятимісячне немовля

You cannot copy content of this page