fbpx
Події
В Україні на початку вересня зросли ціни: стало відомо на скільки

У вересні ціни на споживчому ринку, порівняно із серпнем, піднялися на 1,9%, а з початку року — 5,6%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики. Заначається, що у вересні ціни на продукти харчування й безaлкoгoльні напoї зросли на 1,6%, пише “Обозреватель”

До того ж, найбільше із серпня на 14,1% подорожчали яйця. На 3,3% зросли ціни на хліб, сало, продукти переробки зернових, м’ясо й м’ясопродукти, молоко й молочні продукти, макаронні вироби, рис, масло. Водночас у вересні на 0,2% подешевшали фрукти й цукор, на 1,5% — овочі. За даними Держстату, ціни на aлкoгoльні напої та тютюнoві вироби підвищилися на 0,8%.

Одяг і взуття подорожчали на 8,6%, зокрема, взуття — на 9,9%, одяг — на 7,9%.

Читайте також: ”НОВА ПОШТА” ІСТОТНО УСКЛАДНИЛА ПРАВИЛА ДОСТАВКИ ТОВАРІВ: КOГО ТOРКНУТЬСЯ ЗМІНИ

Повідомляється, що зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива становить 0,2%. Це відбулося переважно за рахунок підвищення на 1,1% тарифів на водопостачання і калізацію — на 0,9%.

Зазначається, що ціни на транспорт загалом підвищилися на 2,8%, що, в основному, викликано подорожчанням палива та мастил на 5,4%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,1%, що пов’язано із подорожчанням поштових послуг на 28,0%. Послуги освіти подорожчали на 10,0%, зокрема, середнього — на 16,0%, вищого — на 12,6%.

You cannot copy content of this page