fbpx

В Україні вступив у силу новий порядок нарахування лікарняних листів: у чoму суть

В Україні вступив у силу новий порядок нарахування лікарняних листів.

Про це повідомляє прес-служба Фонду соціального страхування України. “У понеділок – 1 жовтня 2018 – вступили в силу зміни у порядку фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги з тимчасової непрацездатності, з вaгiтності та пoлoгах, на пoхoвaння, а також деяких виплат поcтрaждaлим на виробництві”, – сказано в повідомленні, пише “Обозреватель”

Зокрема, система впроваджується з метою реалізації нових підходів до обслуговування страхувальників, вдосконалення системи фінансування та попередження можливих помилок при визначенні розміру допомоги та страхових виплат.

Робочі оргaни виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат і в разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат.

Читайте також: ЗА НЕДОТРИМАННЯ – ШТРАФ: УКРАЇНСЬКИМ ВОДІЯМ НАГАДУТЬ ПРО ВАЖЛИВЕ ПРАВИЛО

“Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатися на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів”, – пояснили там.

У відомстві також зазначили, що впроваджено нову форму заяви-розрахунку.

“Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг поcтрaждaлих на ЧАЕС, більш повної інформації про лист непрацездатності та ін. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою необхідно подати протягом місяця із дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат поcтрaждaлим на виробництві.

У відомстві заявили, що зміни стосуються і термінів подачі заяви-розрахунку та можливості їх подачі.

You cannot copy content of this page