fbpx
Події
Вчені розповіли, яка їжа найбільше сприяє набору ваги і це не солодощі

Вчені з Китайської академії наук провели дослідження їжі, яка найбільше сприяє набору ваги. Всупереч поширеній думці, найсильніше гладшають не від солодких, а від жирних продуктів.

До такого висновку дослідники дійшли після експерименту з 29-ма різними дієтами, на які “посадили” кілька сотень мишей, пише Gazeta.ua.

Одну групу піддослідних годували тільки продуктами з насиченими і ненасиченими жирами, другу – з малою кількістю вуглеводів, а треті їли чистий цукор і страви з низьким і високим відсотком білка.

Після трьох місяців досліджень тільки деякі миші погладшали – майже всі вони були на дієті з високим вмістом жиру у стравах. У мoзку у цих тварин відбулися зміни деяких гeнів, пов’язаних зі сприйняттям нагороди: жирна дієта зробила їх щасливими.

Читайте також: Знаменитий кекс Панетоне, виходить дуже смачний, ніби куплений в Італії: швидкий рецепт

Більше жоден раціон, включно з суцільними солодощами, не привів до істотної зміни ваги або гeнів.

Відзначається також, що гладкі миші під час своєї “жирної” дієти з’їдали менше продуктів, ніж інші. Дослідники вважають, що жирні страви стимулювали і змінювали ділянки мoзку, завдяки чому миші жадали жирної їжі й ігнорували сигнали організму про достатню кількість енергії.

Опубліковано 26 січня 2019 року

facebook