fbpx
Події
Вчителька взяла в заручники п’ятикласників, бо не хотіла проходити атестацію

Тепер жінку відсторонили від роботи з дітьми, а з подією розбирається поліція, розповідає ТСН.

На Сумщині вчителька зачинилася разом із школярами у кабінеті і не випускала їх до приїзду поліції. За півгодини під замком у п’ятикласників  почалася паніка, сімом довелося надавати медичну допомогу, інші після пережитого відмовляються ходити до школи.

“Я не атестуюсь. Вийдіть із кабінета!”, – зафіксувала поведінку вчительки заступник заступник директора Шосткинської ЗОШ №6. Педагог пояснила, що вона є господарем на уроці та погрожувала дзвонити в міністерство. “Ми їм починаємо говорити: виходьте. Діти піднімаються, а вчитель говорить: сідайте! Діти були залякані, не розуміли що їм робити”, – каже Оксана Плацинда.

За півгодини під замком у п’ятикласників почалася паніка. Сімом – довелося надавати медичну допомогу. Інші після пережитого відмовляються ходити до школи. Чому 70-річна вчителька математики зачиналася з дітьми і відмовлялася виходити – далі у сюжеті.

Вчителька зачинилася з дітьми перед відкритим уроком, на який прийшла атестаційна  комісія. “Почала телефонувати до поліції, тому що вчитель почала кричати на дітей”, – розповіла директор школи Надія Андрущенко.

Копам таки вдалося зайти в клас, коли вчителька випустила одного учня в туалет. “Одні сиділи в такому закаменілому стані, інші плакали, ще інші ховалися, ось так натягували світерочки”, – каже директор. На відео чути, як ридає дівчинка, що першою вийшла з классу, це Софія Беліченко. “Спочатку на перерві вона заганяла нас в клас, потім вона нас закрила”, – каже дитина. У шоковому стані її привезла додому поліція. “Вона боїться закритого простору, вона одразу почала плакати”, – каже бабуся дівчинки Надія Беличенко.

Читайте також: 
“Епідемія” безплiддя та рaку: як і де труять українців

Коли дітей випустили з классу, кільком знадобилася медична допомога. “Я починаю тиск міряти – зашкалює. 130 на 90 – ну, це дуже багато, як для таких дітей п’ятого класу. Один хлопчик – знудило. Побіг в туалет, нудота відкрилась. Я була в шоці. Я даю чашку, а в неї руки так трусяться. Я такого не бачила, щоб діти так боялися”, – зізнається медсестра Юлія Золотоноша. Після пережитого деякі учні відмовилися йти до школи, туди пішли батьки. “Ми вважаємо, що в неї якісь проблеми чи з головою, чи з психікою”, – кажуть вони.

Про нелегкий характер вчительки розповідає і її сусід, який прийшов із батьками. “Побила одного сусіда, моїй дружині головою сапкою розрубила за те, що стала на межу. Зібрали підписи, вся вулиця зібрала, щоби її перевірити психіатрично – кажуть, таких законів немає”, – стверджує Анатолій Харченко.

Чому діти стали заручниками, батьки йдуть питати у самої вчительки. “Діти залишились на третьому поверсі! Їм у вікна стрибати?”, – обурені люди. Спілкуватись із батьками Ніна Кобизько не хоче, а журналістам пояснює, що зачинилася, бо не хотіла проходити атестацію. “Я закрила у цьому разі на ключ двері, щоб уберегти дітей від розборок адміністрації школи”, – каже педагог. Мовляв, їй вже 70, і наступного року вже не працюватиме, про що попереджала.

Але директор каже, що чує таке вже не один рік, тож вимоги до цієї вчительки – як і до всіх інших. “Ця людина не повинна працювати в школі, тому що вирішувати свої проблеми за рахунок дітей, брати їх заручниками і ось так над ними знущатися – я вважаю, що це неправильно”, – каже Надія Андрущенко. Залагодждувати конфлікт  взялася освітянська комісія. Там звертають увагу на вищу категорії вчительки, її педагогічне звання і солідний стаж.

Однак у батьків інші аргументи. “Вона неадекватна жінка, психічно неврівноважена, знань ніяких вона не дає. Контрольні роботи – всі “коли”, “двійки”, – пояснює мама учениці Аліна Негода. Батьки погрожують узагалі не пускати дітей до школи, доки там працює цей педагог. “Ми зараз створили комісію, щоб розібратися в ситуації, яка склалася. Послухаємо обидві сторонни і винесемо свої рекомендації”, – заявила заступник керівника управління освіти Шосткинської РДА Любов Волошко.

Свою перевірку проводить і поліція. Чи звільнять вчительку за підсумками цих подій, поки не відомо. Але освітяни обіцяють, що з дітьми вона вже не працюватиме. Математичка ж говорить, що судитиметься, якщо вердикт щодо неї вважатиме несправедливим. Адміністрація школи вирішила, що після інциденту заняття в цьому кабінеті тимчасово проводити не будуть, а математику в розкладі замінили іншими предметами. Вчителька, як і раніше, приходить на роботу і сидить у кабінеті одна – за зачиненими дверима. 

You cannot copy content of this page