fbpx

Верховний суд забрав у ПриватБанку та повернув Боголюбову готель «Мир»

Верховний Суд відмовив ПриватБанку у задоволенні вимог у касації та позбавив банк права власності на готель “Мир” у Києві на користь пов’язаних з ексвласником банку Боголюбовим компаній, – повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Рішення ухвалював Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у вівторок, 16 серпня.

«Дуже прикро, що навіть під час війни зараз в країні приймаються такі рішення і майно виводиться з власності державних компаній. Але це тільки додає люті. Ми будемо продовжувати боротись з колишніми власниками, ми їх дотиснемо — якщо не в Україні, то в Америці й Англії. Так що перемога буде за нами», — заявив член Наглядової ради ПриватБанку Роман Сульжик.

Те, що компанії-позивачі пов’язані з колишнім власником ПриватБанку Геннадієм Боголюбовим, раніше повідомляв сам ПриватБанк. Це друге рішення на користь Боголюбова, бо у січні 2022 року Північний апеляційний госпсуд відмовив ПриватБанку у задоволенні скарги на рішення Госпсуду Києві щодо скасування права власності банку на київський готель “Мир”.

Відомо, що право власності на київський готель “Мир” перейшло до ПриватБанку внаслідок звернення у 2016 році стягнення на заставне майно на підставі договору іпотеки, укладеного з ТОВ “Ардена” ще до націоналізації банку.

До націоналізації банку в серпні 2016 року за рахунок переходу права власності на заставне майно (готель “Мир”, м. Київ, проспект Голосіївський, буд. 70) до АТ КБ “ПриватБанк” згідно з договором іпотеки, укладеним з ТОВ “АРДЕНА”, була погашена частина кредиту ТОВ “АЕФ” за валютним кредитним договором від 2013 року на суму майже 18 млн дол. У 2019 році ТОВ “АЕФ” ініціювало судовий позов з метою позбавлення ПриватБанку майна і перешкоджання відновлення правового становища ПриватБанку як власника готелю “Мир”. У січні 2021 року Верховний Суд скасував судові рішення першої та апеляційної інстанцій про визнання недійсним договору іпотеки та позбавлення права власності ПриватБанку на київський готель “Мир”. Після цього аналогічний позов до ПриватБанку ініціювало ТОВ “Артіс”.

Фото: imag.one.

08/17/2022

You cannot copy content of this page