fbpx

Від 0 до 100 років: річниці весіль та їх назви по роках

Щасливі шлюби укладаються на небі. А це значить, що ми повинні цінувати кожен рік спільного життя, поважаючи традиції, що сягають своїм корінням в далеке минуле.

День весілля – Зелене весілля. Зелень в даному контексті, означає початок, молодість, крихкість і незрілість. Попереду довге, щасливе життя, яка незабаром розквітне, а потім принесе плоди.

1 рік – Ситцеве Весілля. Перший день народження сім’ї. Молодята дізналися, що таке побутові проблеми і зіткнулися з першими сімейними складнощами.

2 рік – Паперове Весілля. Другий рік – перевірка на міцність, серйозний етап становлення сім’ї.

3 рік – Шкіряне Весілля. Сім’я зміцніла, але модель все ще не стійка і продовжує змінюватися, як шкіра.

4 рік – Льняне Весілля. Ще його називають мотузковим, оскільки вважається, що чоловік і дружина вже настільки переплелися, що розлучити їх буде складно.

5 років – Дерев’яне Весілля. Союз досить міцний, щоб порівнювати його з деревцем, яке вже добряче пустило корені і яке вже неможливо переломити руками.

6 років – Чавунне Весілля. Кризовий період порівнюють з крихким металом, який може не витримати сильного удаpу.

6,5 років – Цинкове Весілля. На оцинкований посуд час від часу потрібно наводити глянець. Звідси і така незвичайна аналогія.

7 років – Мідне Весілля. Шляхетна, як і мідь, річниця. Тепер подружжя може додати до обручок вишукані мідні каблучки.

8 років – Жерстяне Весілля. Ваше подружнє життя, як жерсть – міцне, гнучке і надійне в усіх відношеннях.

9 років – Фаянсове Весілля. Пара довела серйозність своїх намірів, і вже не тільки зміцнює, а й прикрашає свій побут. Звідси традиція дарувати порцеляновий або будь-який інший гарний посуд.

10 років – Трояндове Весілля. Назва визначилося традицією дарувати дружині букет троянд, підкреслюючи, що сімейний союз вже не боїться життєвих проблем і гострих шипів.

11 років – Сталеве Весілля. Загартований в горнилі різноманітних життєвих ситуацій, шлюб став міцним, як найкраща сталь.

12 років – Нікелеве Весілля. Натяк на те, що будь-які відносини необхідно оновлювати, покращувати, доводити до блиску.

12,5 років – Шовкове Весілля. Саме час замислитися і усвідомити, що до першого серйозного ювілею – Срібної Весілля, залишилося стільки ж, скільки ви вже прожили разом.

13 років – Мереживне Весілля. Ви вже написали перший розділ сімейної історії. Життя продовжує плести мережива і підкидати несподівані події.

14 років – Агатове Весілля. Спільне життя радує новими фарбами, а час тече швидше. Ви в повній мірі усвідомили, що ваш союз нагадує агат, знаменитий своїми різноманітними формами.

15 років – Скляне Весілля. Символізує ясність у відносинах і нагадує про необхідність дбайливо ставитися до своєї другої половинки.

18 років – Бірюзове Весілля. Позаду кризи сімейного життя, які чигають на пару в перші 20 років шлюбу. Можна розслабитися і насолоджуватися товариством один одного.

19 років – Криптонове Весілля. Криптон – символ світла, який перемагає морок і витісняє всі непорозуміння з взаємин подружжя.

20 років – Фарфорове Весілля. Сім’я демонструє свій достаток, сервіруючи стіл новим фарфоровим посудом. Втім, можна обмежитися і окремими елементами.

21 рік – Опалове Весілля. Опал символізує вірність, спільність інтересів, повне взаєморозуміння в сім’ї.

22 роки – Бронзове Весілля. Оскільки бронза прирівнюється до дорогоцінних металів, ця річниця говорить про досить високий статус шлюбу.

23 роки – Берилове Весілля. Мало хто зберіг традицію дарувати один одному парні берилові прикраси, що символізують коштовність кожної хвилини, яку ви провели разом.

24 роки – Атласне Весілля. Ваше життя таке ж гладке і міцне, як атлас, вироби з якого є найкращим подарунком на це свято.

25 років – Срібне Весілля. Благородне срібло є символом надійності, шляхетності та вишуканості. Подружжя обмінюється срібними каблучками, які цілий рік носять разом з обручками.

26 років – Нефритову Весілля. У міцності союзу перестали сумніватися навіть недоброзичливці. Нагадаємо, що нефрит має виняткову в’язкість – його шматочки практично неможливо розколоти.

27 років – Весілля червоного дерева. Червоне дерево асоціюється не тільки з міцністю, але і з благородством. Воно майже таке ж цінне, як ваш, перевірений часом, союз.

29 – Оксамитову Весілля. Подібно оксамиту, сімейне життя переливається всіма фарбами, і ви вже можете пишатися своїми досягненнями.

30 років – Перлове Весілля. Ваші відносини такі ж чисті, як ніколи не тьмяніючі перли. Багато пар асоціюють цей ювілей з роками-перлинами, нанизаними на життєву нитку. Чоловік може подарувати дружині кольє, приносячи вибачення за пролиті в шлюбі сльози.

31 рік – Смагляве Весілля. Гартувалися, загоряли, зміцнювали відносини і берегли сімейне вогнище – ось і з’явилася деяка смаглявість, яка дуже личить подружжю.

34 роки – Бурштинове Весілля. Магія бурштину полягає в силі, дарованій йому часом. За 34 роки ви вже навчилися розуміти один одного без слів і читати думки на відстані.

35 років – Полотняне Весілля. Це свято присвячують господині будинку, яка всі ці роки зберігає сімейне вогнище і забезпечує добробут всіх членів сім’ї.

37,5 років – Алюмінієве Весілля. Символ міцного і непорушного сімейного щастя, збереженого подружжям.

40 років – Рубінове Весілля. Чоловік і дружина згадують про той день, коли вирішили жити однією сім’єю. Рубін символізує, що відносини стали кpoвними, підтвердженням чому є діти і внуки, які зібралися за великим столом.

45 років – Сапфірове Весілля. Ювілей нагадує про необхідність освіжити відносини, дбайливо зберігши трепетні почуття. Крім того, сапфір здатний виліковувати душевні і фізичні недуги.

46 років – Лавандове Весілля. Лаванда – унікальна рослина, якій байдужі будь-які катаклізми. Символізує ніжність і доброту в подружній парі.

47 років – Кашемірове Весілля. Ваше подружнє життя таке ж тепле і затишне, як кашемір, вироби з якого ви можете подарувати один одному.

48 років – Аметистове Весілля. Символіка цього дня – аметист, красномовно свідчить про ясність намірів і щирості почуттів.

49 років – Кедрове Весілля. Ви вже багато чого пережили, і ваш союз можна порівняти з могутнім кедром, якому не страшні ніякі бурі.

50 років – Золоте Весілля. Ви обрані Богом і ваш союз дійсно укладено на небесах. Влаштуйте повторне одруження, замініть старі обручки на нові, а раритетні обручки подаруйте неодруженим члeнам сім’ї.

55 років – Смарагдове Весілля. Яскравий смарагд воскресить полум’яні почуття і відкриє новий етап у сімейних відносинах.

60 років – Діамантове Весілля. Діамант відомий своєю твердістю. Саме тому він став символом цієї прекрасної дати.

65 років – Залізне Весілля. Міцність ваших сімейних уз вже стала легендою. Ніщо не може зруйнувати союз двох людей, які пережили всі життєві негаразди.

67,5 років – Кам’яне Весілля. Кажуть, що в каменя є душа, здатна відчувати, співпереживати і любити. Ви – по-справжньому щасливі люди, якщо відзначаєте кам’яне весілля.

70 років – Платинове Весілля. Метал, який символізує ті сімейні цінності, які ви зберігаєте в своїх серцях, ставши символом цього благодатного весілля.

75 років – Коронне Весілля. Сьогодні ви Король і Королева, безроздільно і мудро правлячі в своєму королівстві, роль підданих в якому виконують ваші діти і внуки.

Читайте також:  Стало відомо, що подарував Потап Насті Каменських на весілля(відео)

80 років – Дубове Весілля. З чим ще можна порівняти цей ювілей, як не з дубом, який багато чого бачив, багато знає і завжди готовий захистити від спеки чи дощу?

100 років – Червоне Весілля. «А таке буває?» – запитаєте ви. Так, у цьому світі буває все! Дива трапляються, якщо в ваших серцях живе справжня і щира любов!

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page