fbpx
Події
Віднині Філарет не патріарх: голові УПЦ дали новий титул

Відтепер предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет може називатися митрополитом, пише “Обозреватель”.

Відповідні зміни були прийняті на засіданні священного Синоду УПЦ КП 20 жовтня, повідомляється на сайті церкви. Так, було затверджено коротку і повну форми титулу.

“Це (рішення. – Ред.) прийнято в зв’язку зі змінами, які відбуваються в Українській православній церкві, беручи до уваги практику Помісних православних церков і інші суттєві обставини”, – пояснили в УПЦ КП.

Таким чином, повний титул тепер має таку форму: “Святіший і Блаженніший (ім’я), Архиєпископ і Митрополит Києва – Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Русі-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської лавр Священноархимандрит”.

Читайте також: Священик розповів вpaжаючу правду про червону нитку на зап’ясті

Скорочений титул звучить так: “Святіший (ім’я), Патріарх Київський і всієї Русі-України”.

Крім цього, у відносинах з іншими Помісними православними церквами припустимою формою є “Блаженніший Архиєпископ (ім’я), Митрополит Київський і всієї Русі-України”.

Відзначимо, прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря пояснив згадку Києво-Печерської та Почаївської лавр у титулі предстоятеля УПЦ КП.

You cannot copy content of this page