fbpx

Відповідь всім, хто звинувачував рятувальників, що на місце пожежі у ТЦ “Амстор” вони приїхали із запізненням

Начальник Кременчуцького міськрайправління Державної служби з надзвичайних новин Сергій Геращенко, відповів на всі запитання, які люди ставлять у соцмережах.

«У нас є реєстратори. Вони фіксують наші дії. О 15.53 – виклик. О 16.05 – виїзд частини з Пивзаводу. Я виїхав також.

Перші підрозділи були там о 16.10… Зазначу, що в той час була повітряна тривога. Відбій був о 16.04. Ми, згідно з інструкцією, не повинні виїжджати на виклики під час тривоги. Але розуміючи, що горить «Амстор», виїхали», – пояснює С. Геращенко.

Кисневими апаратами і усім необхідним рятувальники були забезпечені повністю.

Води при гасінні пожежі в машинах було стільки, скільки мало бути. Вистачало й гідрантів, адже використовували й навколишні.

«Більший тиск води дати не могли, бо труби не витримали б», – каже С. Геращенко.

“Температура горіння в “Амсторі” була під 3 тисячі градусів і дуже тривалий час”, – підсумовує С. Геращенко.

Станом на 8:00 1 липня рятувальники та комунальники продовжують розібрали 85 відсотків завалів на місці зруйнованого внаслідок удару російської ракети торгового центру у Кременчуці. Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Кременчуцького райуправління Головного управління ДСНС України у Полтавській області Ірина Зуб.

Зауважимо, сьогодні, першого липня, начальник Кременчуцької райвійськадміністрації Олег Лєднік прокоментував думки інших громадян про те, що кількість жертв у Амсторі може бути близько сотні або навіть більше.

Лєднік пояснив, що більшість відвідувачів та працівників ТЦ під час повітряної тривоги вийшли з приміщення, чим врятували свої життя. Зараз чинна 21 заява про зникнення рідних, які могли бути в Амсторі в момент потрапляння ракети, але найбільша кількість доходила до 50, після чого почала поступово зменшуватися.

Якби кількість безвісно зниклих була більшою, то можна було б вважати, що кількість постраждалих і зaгиблих могла бути більшою.

Фото: з відкритих джерел.

07/01/2022

You cannot copy content of this page