fbpx
Події
Військовий експерт Олег Жданов заявив, що українська ППО може збивати літаки ще до запуску ракет

Наші українські засоби протиповітряної оборони можуть запускати ракети по літаках мінімум на 100 км углиб РФ, Білорусі, на аналогічну глибину є технічна можливість запускати в акваторії Чорного моря.

Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в інтерв’ю для YouTube-каналу “Україна 24”.

“Не варто на це очікувати (зменшення кількості ракетних ударів – ред.). Те, що кількість ракетних ударів крилатими ракетами “Калібр” може зменшитися, – так, ми це спостерігаємо. Але бачите, в РФ дуже великий запас старих радянських, і вони просто міняють номенклатуру. Закінчуються “Калібри” ­– вони дістають “Точку-У”, ракети повітряного базування”, – пояснив експерт.

На його думку, Україні варто спробувати збивати ворожі літаки, що несуть ракети.

“На мій погляд, тут треба просто ухвалювати рішення на рівні верховного головнокомандувача у плані того, що все-таки треба переходити хоча б до спроб ураження цих літаків, які несуть ракети. Зрозуміло, що ми не дістанемо Ту-95, який запускає ракети з акваторії Каспійського моря, це для нас дуже далеко. Але ті, які запускаються з літаків з ближніх дистанцій, особливо від нашого кордону, то я думаю, що все-таки треба відповідати. Інакше це не припиниться ніколи”, – розповів Жданов.

Він запевнив, що в України є необхідна для цього технічна можливість.

“Технічна можливість є. У наших засобів ППО щонайменше на 100 км у глибину Росії та Білорусі, і на таку ж глибину в акваторії Чорного моря можуть пускати ці ракети по літаках. Можливо, є сенс не стільки дістати їх, щоб збити, а хоча б продемонструвати свої наміри – що ми відповідатимемо і що ми намагатимемося збивати ці літаки. Але для цього потрібне політичне рішення від президента”, – зауважив експерт.

Фото: скрін з відео.

06/10/2022

You cannot copy content of this page