fbpx
Події
“Вона глузувала з людей на сході України, яких Росія нібито “звільняє” – німецьке видання вражене поведінкою російських пропагандистів

Німецьке видання Die Welt проаналізувало успішний контрнаступ українського війська та реакцію російського керівництва через пропагандистські ЗМІ.

Російська пропаганда не акцентує увагу на подіях на Харківщині, а говорить про поразку України на Херсонщині. Проте, чіткості в питанні «перегрупування сил» немає і серед пропагандистів.

Наприклад, головна інформаційна програма РФ “Время” (“Первый канал”) майже не згадувала про контрнаступ ЗСУ. Урядова “Российская газета” опосередковано показала, наскільки далеко просунулась українська армія через сюжет з російським гелікоптером. А “Известия” взагалі інтерпретувала втечу окупантів як “успіх”, акцентуючи на цифрах ймовірних втрат ЗСУ.

З цього автори Die Welt роблять висновки, що швидке просування ЗСУ застало російську пропаганду зненацька.

Окремий абзац присвячено російській пропагандистці Симоньян під підзаголовком «Журналіст насміхається з мирних жителів».

Видання вражене, що глава RT Маргарита Симоньян, “насолоджується атаками РФ у відповідь по цивільній інфраструктурі в Україні”.

«Москва ударила по електростанціях, зокрема ТЕЦ-5 у Харкові. Через це в п’яти областях України зникло електропостачання. Симоньян написала у своєму Telegram-каналі: “Що у вас з електрикою, сусіди?”» – пише видання.

Німці не можуть зрозуміти, як можна глузувати над людьми, яких ти вважаєш братами.

“Вона глузувала з людей на сході України, яких Росія нібито “звільняє”, – підкреслили в Die Welt.

Далі видання пише, що не буде й ніякого референдуму про приєднання, бо прокремлівські агітатори та політтехнологи спішно покинули окуповані Харківську й Запорізьку області.

Секретар генради партії “Единая Россия” Андрій Турчак ще мріє про “голосування” 4 листопада, у “День народної єдності” росії, але й такий варіант малоймовірний.

“У Кремлі немає ясності, коли можна буде обговорювати нові терміни – це залежить виключно від розвитку українського контрнаступу”, – резюмують в Die Welt.

Фото: колаж.

09/13/2022

You cannot copy content of this page