Все життя я не розуміла чоловіка, як він може мати до матері і сестри милосердя і прощення? Ці дві жінки ніколи не мали до нього доброго ставлення, як би він не старався, але він мені сказав, що вони просто «підштовхували» його до щастя

Мені від таких слів аж очі на лоба лізуть, бо я вам хочу розказати про тих двох осіб, які робили нам добро.

В їхніх головах засіло, що Олег їм щось повинен чи не з пелюшок, бо він хлопчик.

– Ти маєш захищати сестру і їй допомагати, – казала його мати.

Наче так і має бути, але ж не тоді, коли у сестри вже є чоловік і діти, а Олег і далі їй має допомагати грошима і дітей має прилаштовувати. Матері так само він винен, бо вона його ростила сама, бо батько був такий-пересякий, що любив чаркуватися, а не її.

І ось такий хлопчик дуже мав мало шансів стати щасливим, набагато більше – піти шляхом свого батька.

Олег пішов вчитися в місто на зварювальника, а там я на швачку вчилася і у нас кохання з першого погляду.

Привів мене знайомитися до матері, сестра якраз заміж мала виходити, то мати його мало мене ганчіркою з хати не виганяла.

– Ще що надумав! Сестра заміж йде, грошей треба, а ти на неї тратитися будеш? Ти годувальник в цій родині! Ти зобов’язаний сестрі помогти! Навіть не думай женитися!

Я пішла геть з хати, а Олег за мною.

– Ми завтра ж подаємо заяву, – кажу він мені, – я тебе ніколи не покину.

І отак ми почали жити разом, та й яке то було життя, бо в гуртожитку в холоді і часто й на порожні шлунок, бо мати приходила під училище, коли був день стипендії аби вимагати від сина допомогти їй та сестрі, яка вже була при надії.

Олег віддавав половину і я бачила, як йому соромно, що не віддав більше.

– Ми ж усе маємо, – виправдовувався він, – а в селі знаєш, як треба робити, щоб в хаті тепло і вода були, а про їжу взагалі мовчу.

Не знаю, як мені вистачило мудрості тоді його не покинути, бо я хотіла черевички на осінь, старі вже геть діряві, його стипендія і моя то й мало вистачити…

Відтоді так і повелося, що моя зарплата – то наша зарплата, а його зарплата – то для мами і сестри, бо він брат і син.

Далі нам дали квартиру однокімнатну, ми були такі щасливі до пори до часу, бо як тільки п’ятниця і давали гарячу воду, то приїздила його сестра з дітьми купатися. Нахляпають повну ванну, а мені ж мити, бо вони гості в брата, а я хто – правильно – ніхто.

Я казала чоловікові хай сам за ними миє, бо я просто не маю сили ще й тут працювати. Він погоджувався і часто витирав підлогу після них.

Життя йшло без змін, сестра і мати були на першому місці, але нарешті я зрозуміла, що при надії. Ми дуже тішилися з Олегом і я йому сказала, що раз так, то вже хай він матері повідомить, що витрати на неї припиняться.

Вони приїхали в п’ятницю з ночівлею, я прийшла з робота, то вже була повна ванна води, тільки розвернулася аби піти по ганчірку, як послизнулася…

В лікарні мені сказали, що дітей у мене більше ніколи не буде.

Олег сидів біля мене всю ніч, а я лежала, відвернувши від нього голову.

Квартира мене зустріла чистотою, але я не могла зайти у ванну довший час. Ходила митися до подруги, а зуби чистила на кухні.

В п’яницю в двері знову подзвонили, я дивилася на чоловіка, а він відводив погляд:

– Це останній раз, де вона на ніч з дітьми дінеться.

Я пішла з хати попри них, сестра навіть мені не поспівчувала:

– Що так важко відкрити? Вилежуєшся цілий день.

Більше я в ту квартиру не заходила. Вирішила поїхати за кордон і сказала про це чоловікові. Він поїхав зі мною.

Квартирою користувалася сестра, навіть переїхала туди жити.

Ми тут вже роки і свої в цій чужій країні, маємо гарний будинок, достаток. Усиновили двійко діток і маємо онуків. Ми дуже щасливі люди, справді. Не кожен може таке мати в наш час.

Коли чоловіка пробиває на сентименти, то він згадує, як ми всі тулилися в однокімнатній квартирі з гостями у вигляді сестри і її двох дітей.

– Знаєш, – каже мені він, – якби не вони, то ми б ніколи не виїхали і не мали того, що маємо зараз. В Україні ми б так не жили, це точно. Так, що мати і сестра нам в цьому допомогли.

І як мені таке чути? Він і досі їм висилає гроші, бо вони його знайшли через соціальні мережі, хочуть аби він ще племінників тут на роботу взяв. А Олег такий, що візьме. Як йому пояснити, що ним просто користаються?

Що б ви порадили?

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page