fbpx

Вийшло зовсім не так, як очікували в Кремлі: в звязку з вторгненням рф в Україну, НАТО змінить модель оборони на східному фланзі

Повномасштабне вторгнення рф в Україну, змусило НАТО переосмислити свою стратегію на східному фланзі. Союзники Альянсу змушені погодитися з тим, що сили НАИО мають бути присутніми тут у значно більшій кількості.

Про це йшлось у заяві Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Цитуємо:

“Ми досягли значного прогресу, узгодивши конкретні умови, елементи нової моделі оборони, а також почули, що кілька союзників готові додати додаткових сил для посилення цієї моделі”.

За словами генерального секретаря нова модель включатиме:

  • збільшення передової присутності з великою кількістю бойових операцій;
  • попереднє розгортання військового обладнання задля економії часу за умов, коли потрібна мобілізація сил;
  • попереднє визначення підрозділів – це сили, які проходитимуть навчання на певній території, де будуть певні обов’язки.

Як запевнив Єнс Столтенберг, протягом останніх кількох місяців НАТО подвоїло кількість бойових груп на сході від чотирьох до восьми.

За словами Генерального секретаря НАТО, нова модель оборони східного флангу НАТО означатиме “істотне посилення до стримування та оборони у всьому Альянсі”.

Що ж, схоже кремль переграв сам себе. Якщо метою “спецоперації” було зокрема і зниження “загрози” від НАТО, то наразі бачимо абсолютно протилежну поведінку Альянсу.

Нагадаємо, що Саміт НАТО відбудеться у Мадриді з 28 по 30 червня.

Нову стратегічну концепцію Альянсу, яка планується прийняти на саміті, включатиме також і Китай.  Заччепить також зміну ставлення до Росії.

17,06,2022

You cannot copy content of this page