Я б почувалася абсолютно щасливою жінкою, якби не мама. От вічно їй треба мені вказати, що на носі тридцять сім, а я незаміжня і вже й не буду

– Я тобі казала, поки молода та виходь, а тепер що? Хто тебе візьме? І вчилася ти і що? Тепер в магазині на касі з вищою освітою! І чоловіка нема!

На цій ниві мама й з татом не розмовляє, тому він тепер ближчим став зі мною, ніж, коли була мала.

– Гени мої шпетить зранку до ночі, Люсю, – каже мені батько, – хіба я винен, що ти така висока?

Гени вони таки постаралися – від батька зріст, а від мами шир.

Мені добре і комфортно живеться самій, я себе прекрасно почуваю, коли приходжу додому з роботи, включаю серіал, гладжу кота та попиваю чай з печеньком. Більшого щастя й не треба.

Ну, чоловік. Тепер їх на вулиці не знайдеш, носи в телефони позапихають і ні очей не бачиш, ні усмішки. Як тут вибрати підходящого?

Та й зайняті давно, а дружини, як вчепляться і не відпускають. От подруга моя Надія, чоловіка застукала, тарілки побила і пробачила.

– Ти знаєш, яка у нього зарплата? А я сказала, що на наступний раз всі спінінги поламаю і жилку попереплутую. От і задумається.

Звичайно, її можна зрозуміти, яка гордість, коли разом п’ятнадцять років і він їй наче рідний. А тут мама їде на день народження з новою порцією докорів, що треба було молодою заміж вискочити, розвелася б, але сам факт одруження вже б був.

– В подруг вже по третьому разу доньки заміж вискакують, а тобі треба чоловіка додому привести?

Я людина м’яка і мамі грубити не хочу, тим більше, що я сама б рада, але ось таке, то ж що вже. Тому візьми та й ляпни, що є в мене кавалер.

Читайте також: За ці роки в Англії я всяких наших заробітчанок бачила, але такого повороту від дівчини, якій я допомогла, я не те, що не чекала, я навіть не мислю, що таке може бути. Та мені лице лупиться від однієї думки про те, що це ж я їй допомогла

Мама так втішилася, почала хвалити та радити, який одяг краще носити. Мало того, взяла і перекинула мені кругленьку суму!

– То тобі на одяг, купи щось гарне аби все лишнє приховати!

Якщо взяти до уваги, що мама моя жінка доволі економна, то цей крок для неї – це не абищо.

Вже й не рада я, що таке сказала. Ну кого ж я приведу, коли я й на роботі не можу ні з охоронцями, ні з вантажниками говорити і знайомитися. Якби не бейджики, то й не знала як кого звати. І всі вони нижчі за мене і вужчі.

Попросила Надю допомогти.

– Позич свого на день, – прошу її я, – скажу, що наречений? По-дружньому, га?

– Я тобі дам по-дружньому. На цьому питання наша дружба закінчується, ти собі це закарбуй. Я попробую по знайомих знайомих пошукати.

Але вона таких приводила, що було одразу видно, що чоловіки шукають двадцятку до зарплати.  Мама потім буде ще рік говорити, що я на таких тільки й заслуговую. До свята лишався день.

Вітя, наш охоронець помітив, що я сумна і спитав чи щось не сталося, а я йому все й розказала, просто вирвалося. Вітя ж що, маленький, худенький. Перед ним не соромно.

– Та я можу зійти за кавалера, – каже мені.

– Ти?, – я була така здивована… ну, ви б його побачили і мене, то зрозуміли б.

– А що? Не подобаюся?, – спитав якось так.

– Та просто… ми ж не підходимо … по комплекції.

– За це ти не переживай. Тобі ж нареченого, а не кінозірку треба?

Я побачила, що він образився, видно не раз натерпівся за свій ріст. Я погодилася, бо мені шкода стало його, та й людина допомогти хоче.

Ну, мамина реакція була вражаюча для мене.

– Вікторе, як я рада нарешті з вами познайомитися і ви такий гарний чоловік!, – щебетала вона навколо нього.

Одразу видно – мама у відчаї. Але вечір ми провели доволі мило і спокійно.

Мама скоро поїхала, а Вітя почав все більше і більше біля мене крутитися. То каву принесе, то до дому проведе.

І так, знаєте, сталося, що я тепер чекаю на дитину. Всі молимося аби хлопчик пішов ростом в мене, а дівчинка в Віктора.

А загалом, тепер я щаслива по-новому, і це прекрасне відчуття.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page