fbpx

Я така/такий, як є: будь ласка, перестаньте виправдовуватись так!

 Ви, мабуть, часто чули, що хтось виправдовує свою поведінку фразою «Я така/такий, як є»?

Цей вислів став універсальною раціоналізацією для будь-яких егоїстичних нахилів і нахабних вчинків.

Через нинішню моду на самоповагу і самоприйняття багато хто помилково вважає, що треба любити і приймати всі свої недоліки. Однак далеко не всякі недостатки заслуговують на вибачення.

Зрозуміло, мова не йде про якісь дрібниці або непідвладні вам речі типу нездатності до математики або кривої посмішки. Мова йде про людей, які завжди хочуть говорити тільки про себе і ніколи не проявляють ні до кого поваги.

Про тих, хто так сильно любить всі свої мінуси, що від цього починають стpаждати оточуючі.

Причому це не завжди проявляється в крайнощах. Найгірші прояви такої самозакоханості легко помітити: наприклад, коли людина підбирає друзів за принципом «корисних зв’язків» або постійно критикує і пpинижує близьких, щоб самоствердитися. Але є безліч дрібніших вчинків, які свідчать про таке хамське ставлення, хоча і не так кидаються в очі. Наприклад, коли людина грубіянить обслуговуючому персоналу, розпускає плітки або не вміє слухати друзів.

Читайте також: Одного разу той, хто робить вам зло, буде просити вас про допомогу

За такими дрібницями часто ховаються великі особисті недоліки. Це може говорити про зневагу до оточуючих і роздуту зарозумілість.

І чим довше подібні прояви ігноруються, тим небезпечніше вони стають. Так що досить говорити «Така вже я є, нічого не поробиш», тому що це безглузда фраза. Відмахуватися від критики – те ж саме, що активно шкодити.

Адже поведінку і настрій можна змінити. Досить зробити перший крок: зрозуміти, яку частину себе слід розвивати.

Це наш обов’язок – розпізнати в собі тoксичні риси і зрозуміти, що ми шкодимо іншим. Завжди є можливість перерости себе і стати кращою.

Недоліки – невід’ємна частина людської природи. Але вони дають нам можливість удосконалюватися. Не давайте своїм недолікам визначати вашу особистість!

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page