fbpx
Події
«Я знаю грамоту свободи – її підписують мечі!» – ці рядки прикрашають буржуйки, які на передову виготовляють ковалі села Крилос

Власник кузні і коваль Борис Фіголь раніше займався лише художньою ковкою, проте війна змінила всіх. Ковалі, аби забезпечити військових теплом, освоїли нові навички, – каже Фіголь в коментарі Суспільному.

Але прагнення до краси вони й тут застосували. Це не просто пічка за певними розмірами й практичними пристосуваннями, а й прикрашена патріотичними гаслами та віршами.

Ковалі працюють безперестанно протягом двох тижнів і за день виготовляють три пічки, вагою в 50 кілограм.

“Солдати передали з передової розміри, які потрібні для бліндажів, щоб не було вище, нижче. Ми так з ними це узгоджували. На буржуйках, як декор, — надписи такі, щоб було приємно бійцям. Є слова Ліни Костенко, гасло “Слава Україні! Героям слава!”, фраза “Добрий день, ми з України”, тризуби є. Різні ідеї. Ми — творчі люди, стараємося”, — розповідає Фіголь.

Зварювальник Василь Деркевич пояснює, що роблять такі пічки аби не лише обігріти приміщення, але й їжу приготувати чи й речі висушити.

“Якщо треба казан поставити — кришечка знімається і ставиться казанок на літрів 12, щоб готувати їсти. Якщо не треба готувати, то вона служить для підігріву їжі або для обігріву приміщення”, — пояснює Василь Деркевич.

Щоб виготовити одну таку пічку, треба близько 5 тисяч гривень. Щоб наші воїни були взимку з теплом, заопікувалася парафія села Крилос. Священник каже, що першими гроші принесли діти.

“Ми їх називаємо волонтерами. Вони біля магазину підходили й казали, що збирають гроші на армію. Зібрали 4 тис. з копійками. Пізніше волонтери, які займаються бджільництвом, дали 20 тис. грн на ці пічки. І також на храмовому святі я оголосив, що маємо зібрати на таку добру справу, і люди пожертвували. У церкві на парафіяльному храмі зібрали 16 тис. грн. Звичайно, цих грошей нам не вистачає, і ми сказали, що будемо продовжувати цей збір”, — розповідає отець Ярослав Жолоб.

На передову вже поїхали дві буржуйки, але попит на них великий – вже є замовлення на 28 штук.

Фото: колаж.

09/09/2022

You cannot copy content of this page