fbpx

Яk 23 квітня пoтрібно ходити по вулиці, щоб в житті було більше добра

Колись 23 квітня називали Днем Сонцезаходу, Днем Терентія Маревни.

До 23 квітня сніг починав танути скрізь і перетворювався на брудне місиво, яке не висихало навіть під сонячними променями. Але були в народі спеціальні підбадьорливі прикмети. Наприклад, 23 квітня говорили, що, якщо права нога загрузне раніше, ніж ліва, то це до добра. Також люди говорили: “На Терентія дорога руйнується”; “Кругом бруд — ні проїхати, ні пройти” .

Також була поширена ще одна традиція: люди виходили на вулицю в цей день і уважно дивилися на схід. Якщо сонце оточене маревом, то ця прикмета обіцяє, що рік буде урожайним, і навпаки. Сонце від сходу і до заходу оточене маревом (туманністю), то літо буде хлібородним. Якщо ж 23 квітня димки немає, то люди розуміли, що, швидше за все, доведеться засівати поле заново, переоравши його.

Слов’яни вважали, що схід – це місце, де народжується Сонце, що вважається могутнім світилом, яке дарує життя всьому живому навколо. У язичництві день і ніч наділялися людськими рисами, були вічно ворогуючими братом і сестрою.

Читайте також: “АФРИКАНСЬКА СПЕКА”: СИНОПТИКИ ПОВІДОМИЛИ, ЯКУ ПОГОДУ ОЧІКУВАТИ УКРАЇНЦЯМ В ТРАВНІ

Народні прикмети на 23 квітня

Молоді павучки з’явилися – теплі дні скоро настануть

Якщо старі павуки 23 квітня сидять на павутині високо, то вночі можливі заморозки

Сонце світить, і на небі немає жодної хмарини – прикмета до того, що пора вирушати переорювати озиме поле і засівати його яровими. По суті, саме цього знака зазвичай очікували селяни, щоб відправитися на роботу

Якщо ліщина 23 квітня прикрашена пухнастими сережками, то земля більше промерзати не буде

Якщо вранці 23 квітня стоїть туман навпроти сонця, то протягом дня, швидше за все, піде дощ.

Джерело.

You cannot copy content of this page