fbpx
Дозвілля
Як батьки своїми ж руками роблять дітей неслухняними?

Часто батьки стикаються з проблемою, що в якийсь момент дитина стає абсолютно неконтрольованою і неслухняною. А ви їй і пояснюєте, що так поводитися не можна, і голос підвищуєте, а все без толку!

Можливо, пора придивитися до себе і до своєї поведінки, перш ніж лаятися на дитину. Ми підготували 7 помилок батьків, які своїми ж руками роблять дітей неслухняними.

1. Ви кидаєте загрозливі фрази

Дитина сперечається і робить все на зло? Одні в таких випадках намагаються закликати до здорового глузду, інші починають погрожувати: «Будеш себе погано вести, більше не буду любити тебе», «Віддам в дитбудинок», «Чи забере міліціонер».

Діти чудово відчувають фальш. Обманюючи малюка, ви втратите його довіру, він буде вважати батьків брехунами, а його поведінка тільки погіршиться. Краще сказати так: «Я люблю тебе, але твою поведінку я не схвалюю».

2. Ви приділяєте дитині мало уваги

Ви працюєте з ранку до ночі, щоб купити дитині наймоднішу іграшку або гаджет. Замість слів подяки ви отримуєте сльози і капризи. Чому така несправедливість?

Якщо дитина не отримує достатньо уваги, яка їй необхідна, вона знаходить свій спосіб його отримати – непослух. Йому не так потрібні подарунки від вас, як вихідний в аквапарку разом з вами. Любов – це не подарунки, а дозвіл дитині проявляти будь-які емоції, приймати його і цікавитися його життям.

3. Ви постійно наказуєте

Якщо батьки спілкуються з дитиною тільки в наказовому тоні, діти відразу ж пручаються і упираються. Таким способом вони показують, що вони особистості. Їх рішення можуть бути не дуже правильним, зате своїм.

Звідки вам знати, що ви думаєте правильно? У батьків теж є комплекси і психологічні травми з дитинства. Не відкидайте, що і у вас може бути неправильна думка.

4. Ви більш уважні до молодшої дитини

Цей пункт тісно перетинається з другим. Дитині не вистачає уваги, і вона діє за принципом: «Раз мені незатишно, нехай вам теж буде незатишно».

5. Ви критикуєте дитину

«У тебе руки з одного місця ростуть», «Що за каляки-маляки ти малюєш», «Почерк як курка лапою» – кажуть батьки ці типові фрази. Після такого дитина втрачає впевненість в собі, вона перестає пробувати. У неї з’являється думка: «Буду поганим, все одно ні на що не придатний».

6. Ви показуєте дитині неправильний приклад

Ви спізнюєтеся на зустрічі, сваритесь в транспорті і зневажливо ставитеся до почуттів інших людей? Дитина це все бачить і повторює. Наші діти – це дзеркальне відображення батьків, хоча ми не завжди це помічаємо.

7. Ви зриваєтеся на дитину

На роботі можуть бути проблеми, прийшовши додому, ви відразу ж налітає на дитину, щоб випустити пар. А потім просто загладжуєте вину якимось смаколиком. У дитини не формується поняття, що батьків радують його хороші вчинки і засмучують погані. Він може потрапити під гарячу руку, навіть коли уроки зроблені і сміття винесено.

You cannot copy content of this page