fbpx

Як бреше Міноборони росії – дослідження видання «Проект»

Журналісти видання «Проект» вивчили 196 виступів офіційного представника МО РФ Ігоря Конашенкова від початку повномасштабного вторгнення. І можуть з упевненістю сказати, що брешуть завжди.

“Навіть коли війська відступають або захоплюють ціною великих жертв пару дрібних сіл, представник Міноборони генерал Ігор Конашенков все одно звітує про серйозні досягнення. Як це в нього виходить? Дослідження “Проекту” доводить, що багато перемог досягаються за рахунок арифметичних та географічних фальсифікацій”, — зазначають вони.

“Головне враження: дані беруться з нізвідки — прессекретар звітує про захоплення одних і тих же міст і сіл і постійно плутається в цифрах втрат “ворога”, — йдеться у повідомленні.

У перший день повномасштабного вторгнення речник Міноборони росії заявив , що “в результаті ударів російських збройних сил виведено з ладу 74 наземні об’єкти військової інфраструктури України”. Але коли почав перелічувати знищені об’єкти, то їх виявилося … 37!

Улюблений термін Конашенкова — “райони зосередження живої сили та техніки” українських військ і якщо скласти всі ці «знищення», то вийде 39,8 тисячі таких скупчень.

“Ми склали всі цифри зі звітів Конашенкова про знищену техніку (танків, артилерії, систем ППО, станцій радіоелектронної боротьби тощо) — з’ясувалося, що Росія всього знищила 9715 одиниць техніки. Тобто один район скупчення техніки складається навіть не з однієї одиниці техніки (хоча має бути більше), а з її чверті”, — відзначають журналісти.

Окрім того, російське міністерство винайшло свій окремий словник, який мав полегшити опис бойових дій на території України — зокрема, “націоналісти” замість “військовослужбовці ЗСУ” та “планове перегрупування військ” замість “відступ”.

Також журналісти виявили, що Ігор Конашенков кілька разів поспіль заявляв про взяття одних і тих самих українських населених пунктів. Зокрема, серед них — розташовані на Донбасі Кремінна, Лиман, Новомайорське та інші міста і села. Загалом Конашенков відзвітував про взяття 25 населених пунктів більш ніж один раз.

“Щоб йти на такі хитрощі було легше, Конашенков ніколи не дає надто багато деталей. Наприклад, розповідаючи про успіхи в Донецькій області, він неодноразово згадував село Степове. У зоні боїв місць з такою назвою два, але прессекретар жодного разу не заглибився в деталі”, — пишуть розслідувачі.

Інколи російська армія захоплює неіснуючі населені пункти. Зокрема, 6 березня Конашенков повідомив про взяття під контроль села Закаблухівка, однак на сучасних картах такого населеного пункту немає, а ще у 1980-х роках військові картографи відзначили хутір Закаблухівка як нежитловий, зазначають журналісти.

Втім, Конашенков вигадує й цілі регіони — зокрема, 17 квітня у вечірньому брифінгу він сказав: “…в районі населеного пункту Преображенське Павлоградської області збито український безпілотний літальний апарат”.

На додачу Ігор Конашенков постійно плутається у цифрах. Уранці 28 лютого він повідомив про 314 знищених від початку війни українських танків, а ввечері — лише про 311.

Також на шість одиниць знизилась кількість знищених реактивних систем залпового вогню, натомість кількість розбитих зенітно-ракетних комплексів та радіолокаційних станцій зросла одразу на десятки.

Особливо показники українських втрат “зросли” після 13 квітня — з того моменту Конашенков почав звітувати вже не про десятки, а про сотні знищених об’єктів інфраструктури.

“Розгадка цього парадоксу проста — після провалу під Києвом Кремль злякався за оптимізм росіян і попросив Конашенкова яскравіше описувати успіхи армії. Звичайно, це призвело до чергового валу помилок і нестиковок”, — зауважують журналісти, передає Суспільне.

Фото: Суспільне.

06/30/2022

You cannot copy content of this page