fbpx

Як відбілити пожовклий пластик в домашніх умовах на побутовій техніці, віконних рамах та холодильнику

У сучасному світі важко буде знайти виріб, де так чи інакше не застосовувався б пластик. Це досить універсальний матеріал. Він не боїться вологи, витримує вплив лужних і кислотних розчинів і має тривалий термін експлуатації. Тому пластик широко використовується для виробництва деталей внутрішнього оздоблення автомобілів, електронної та побутової техніки, елементів інтер’єру будівель

Чому пластик з часом жовтіє

З білої пластмаси виготовляють різні предмети: від дрібних деталей до великих предметів побуту. Одним з найбільш поширених елементів інтер’єру є біле пластикове підвіконня і рама від вікна. Ця ділянка часто нервує господинь, оскільки пластик доводиться постійно мити, а жовтизна при цьому іноді не зникає.

Це обумовлено наступними факторами:

  • частковим розпадом поверхневого шару під дією ультрафіолету;
  • перепадами температури;
  • добавками, що вводяться до складу сучасних матеріалів.

Якщо уважно подивитися на цей список, то стає очевидним, чому саме вікна (рами і підвіконня) з полімерних матеріалів жовтіють.

Способи відбілювання

Залишається відкритим питання, як відбілити пожовтілий пластик вікна. Тут нам на допомогу прийдуть рецепти, засновані на побутових засобах, які знайдуться, мабуть, в кожному будинку.

Найбільш часто в даному випадку застосовується мeдичний спиpт. Він здатний трохи розчинити верхній шар поверхні, і пластикове підвіконня легко очищається від жовтизни. Але потрібно бути обережними, щоби не зіпсувати пластмасу. Використовуйте для маніпуляцій безворсову серветку і не докладайте надмірних зусиль.

Це саме стосується aцетону або рідини для зняття лаку. Такий засіб легко розчинить забруднення і жовтизну разом з верхнім шаром пластика.

Пластикова поверхня добре очищається засобами з вмістом хлоpу. Для повернення первісного кольору потрібно взяти будь-який засіб, в складі якого є хлоp, і обробити їм поверхню. Якщо поверхня сильно пожовкла, то краще залишити його на кілька годин або на всю ніч, а потім змити все чистою водою.

Читайте також: 9 звичок людей, у яких вдома ідеальна чистота: ця стаття присвячується всім, хто червоніє при появі на порозі несподіваних гостей

Добре себе зарекомендувало застосування пральної кальцинованої соди і звичайного порошку для білих речей. Ці складові змішуються в рівних пропорціях (по 1 ст. ложці) і розводять 0,5 л. води. Таку суміш наносять на поверхню підвіконня і рами вікна і залишають на кілька годин, після чого змивають чистою теплою водою.

У тих випадках, коли жовтизна викликана не вицвітанням на сонці, а природним забрудненням або запиленням, для чищення підійде мильний розчин.

Можна скористатися звичайним туалетним або господарським милом, розчиненим у воді. Та за допомогою жорсткої щітки або губки очистити підвіконня і раму вікна. Також можна використовувати меламинову губку.

Якщо ви віддаєте перевагу вже готовим засобам, то скористайтеся серветками для побутової техніки або автомобільних панелей. Вони не зашкодять пластику, оскільки створені для цього матеріалу і делікатно на нього впливають.

Як бачите, засобів і способів для чищення білого пластику предостатньо, і позбутися від жовтизни можна, застосувавши одну або кілька таких методик.

За матеріалами – Головні новини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page