fbpx
Без категорії
Як виростити імбир вдома і отримати врожай

Імбир – це тропічна рослина виглядає як очерет або осока. Імбир – це не тільки східна пряність, яку ми використовуємо у кулінарії, але й ліки від усіх захвoрювань. Все більше людей дізнається про корисні властивості імбиру і його значення для здоров’я.  Джерело

Корисні властивості імбиру
— Імбир є чудовим засобом для збyдження апетиту та активізації процесів трaвлення.

— Застосовують імбир при шлyнкових захвoрюваннях (виключаючи вирaзку шлyнку), рекомендують його при морській хвoробі і розладах вестuбулярного апaрату.

— Імбир усуває слaбкість, нyдоту, запамoрочення, холодний піт.

Читайте також: Кішка топче вас лапами, або слідує за вами по п’ятах – це не просто так

Шкідливий імбир при вuразках, кuшкових зaхворюваннях, і не рекомендується вaгітним на пізніх термінах та жінкам, що годують немовлят, хоча у першому триместрі вaгітності імбир може позбавити від тoксикозу.

Серед безлічі рецептів жіночої краси, жінки вибирають рецепти саме з імбиром, він допоможе підняти імунітет, позбавитися від зайвої ваги, подарує жінці молодість.

Звичайно ми можемо купити імбир у магазинах чи супермаркетах, але чи не краще вирощувати його самому у будинку чи квартирі? Так буде набагато зручніше і значно дешевше.

Вирощування кореня імбиру в домашніх умовах

Щоб виростити в домашніх умовах імбир нам потрібні корінь імбиру, грунт і горщик.

Найкращий час для висаджування імбиру у горщик це зима і рання весна.

Як вибрати корінь імбиру для висаджування

Корінь імбиру повинен бути свіжий з блискучою і гладкою шкіркою, не повинен бути переморожений, або надто сухий. На придатному корені для висаджування повинно бути видно бруньки, або очка, як у картоплі.

Висаджування кореня імбиру у горщик

1. При виборі горщика зверніть увагу, щоб він був з широким дном, оскільки корінь рослини розростається в ширину.

2. У горщику зробіть дренажний отвір (гарячим цвяхом), для зливу зайвої води.

3. Заповніть дно керамзитом завтовшки 3-5 см.

4. Насипте грунтосуміш. Змішайте в рівних пропорціях дернову землю, пісок і листовий перегній (компост).

5. Підготовка кореня імбиру. Для пробудження бруньок необхідно помістити корінь імбиру в теплу воду на 2-3 години. Якщо буде посаджений не весь корінь, а лише його частина з пробудженими бруньками, то обробіть місце зрізу слабким розчином марганцівки (для профілактики грибкових захворювань).

6. На шар дренажу висипаємо до 10 см грунту, ставимо корінець горизонтально бруньками догори, і засипаємо 3 см шаром грунту, добре поливаємо теплою водою. Перші пагони імбиру з’являться вже через 3-4 тижні. У кімнатних умовах горщик ставимо в прохолодне і сухе місце, при температурі не більше 17 градусів С.

Читайте також: “Цивільний шлюб”. Дами, ну ви що! Ви просто співмешканки. Цинічно і правдиво

Як доглядати за імбиром у горщику

Після появи зелених пагонів рослині потрібний відповідний догляд, якщо правильно доглядати за імбиром, то можна дочекатися цвітіння.

Імбир любить тепло і вологу, нашим основним завданням для вирощування якісного коріння, є забезпечення частого поливу, тепла і достатньої вологості повітря.

Незважаючи на те, що імбир рослина світлолюбна, прямі сонячні промені можуть бути для нього небезпечні, тому найкращим місцем є: яскраве розсіяне світло, або півтінь.

Поливати потрібно часто і потроху.

Щоб вода не застоювалася, а коріння не гнило, акуратно зпушуйте грунт після кожного поливу. Пересушування грунту призведе до загибелі молодого кореня імбиру. Вологість повітря повинна бути високою, тому обприскувати рослину потрібна 2 рази на день. Не забудьте про добриво! Як і будь-якому зростаючому організму, імбиру потрібні мінеральні та органічні добрива. Підживлення робимо що 10 днів, чергуючи добрива.

Після цвітіння, коли повністю висохнуть листя і стебла, кореневища витягують, очищають від землі, стебел, дрібних корінців.

Як зберігати корінь імбиру

Свіжий імбир слід зберігати в сухому місці (в підвалі або холодильнику) при температурі не вище 2-4 градусів С протягом кількох місяців. Можна корінь дрібно порізати, і висушити – так коріння будуть зберігатися довше, однак збережений таким способом імбир є більш гострим і ароматним.

facebook