fbpx
Дозвілля
Як жінці обчислити свою нормальну вагу?

Жінки прагнуть наблизити свою фігуру до ідеальних параметрів. Для цього пані прагнуть дотримуватися дієт, правильного харчування, займаються фітнесом, ходять на масаж, в сауну і на інші процедури для схуднення.

Як жінці обчислити свою нормальну вагу

Якщо ви вирішили, що ваша вага далека від ідеальної відмітки, перш ніж виснажувати себе дієтами, перевірте, чи дійсно це так.

Існує кілька формул, за якими можна вирахувати свою оптимальну вагу. Наприклад, жінки можуть скористатися такою: 0,85 х ваш зріст в см – 100. Також дана формула може бути такою – ідеальна вага відповідає: ваш зріст в см – 100. Тобто, якщо ваш зріст 168 см, оптимальна вага буде 68 кг.

Якщо ваша думка розходиться з висновками за формулою, згадайте, що їх розробляли фахівці.

Французький антрополог Поль Брок запропонував свою формулу знаходження ідеальної ваги. Якщо жінка має зріст до 165 см, їй необхідно вирахувати: зріст у см мінус 100. При зрості 166 – 175 см необхідно відняти 105. А при зрості 175 см і вище віднімайте 110. Але фахівці вважають, що формулу Брока можна використовувати тільки для людей 40-50 років. Жінка 20-30 років повинна зменшити цей показник на 12%. Якщо вам більше 50 років, додайте до значення 7%.

Три типи статури

Людей по статурі можна поділити на три типи: астенік (тонкокостий), нормостенік (нормокостний), гіперстенік (ширококостий). Визначити свій тип жінка може за індексом Соловйова. Виміряйте об’єм зап’ястя, перевірте, до якого типу вас можна віднести.

Якщо ваш показник в інтервалі 15-17 см, ви нормостенік. Більше 17 см? Вас можна віднести до ширококостої статури. Ви астенік, якщо показник нижче 15 см.

Читайте також: Одна вправа, 4 хвилини на день, 28 днів – і у Вас зовсім нове тiло!

Індекс маси тіла

У більшості цивілізованих країн фахівці визначають оптимальну вагу за допомогою індексу маси тіла (Кетле індексу).

Індекс маси тіла розраховується шляхом ділення маси тіла (у кілограмах) на квадрат росту (у метрах квадратних).

Наприклад, визначимо індекс маси тіла для людини, яка важить 65 кг при зрості 170 см:

ІМТ = 65 / 1,7×1,7 = 22,5

ІМТ – вага тіла в кг ділити на зріст в квадраті.

Якщо у вас виходить показник менше 18,5, спостерігається брак ваги. Індекс маси тіла в межах від 18,5 до 24.9 означає, що у вас нормальний показник ваги. Показник вищий за 25 свідчить про наявність надлишкової ваги. Якщо ви отримали ІМТ більше 30, задумайтеся, таке значення говорить про ожиpіння.

При розрахунку оптимальної ваги за формулами, додавайте 3-5 кг для гіперстеніка і заберіть 3-5 кг для астеніка.

Наскільки ідеальні ваші параметри, можете дізнатися за допомогою вище перерахованих формул.

ОКРУЖНІСТЬ ТАЛІЇ: НОРМИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК

Окружність талії – другий важливий об’єктивний показник, який доповнює ІМТ і також відображає ризик небезпечних захвоpювань.

Найнижчий ризик розвитку нeбезпечних хвоpоб у жінок з окружністю талії до 79 см. Окружність талії 80-87 см свідчить про підвищення ризику, а показник 88 см і більше є ознакою високого ризику у жінок.

Оптимальна окружність талії у чоловіків – до 93 см. Показники окружності талії у чоловіків ≥94 см та ≥102 см асоціюють з підвищеним та високим ризиком небезпечних захвоpювань, відповідно.

Опубліковано 24 січня 2019 року