fbpx
Лайфхаки
Як змусити букет квітів у вазі 7 днів виглядати так, ніби його щойно купили – 10 секретів

Екстравагантні троянди, пишні півонії, ніжні конвалії, тендітні тюльпани, запашний бузок… Сеpце завмирає від захвату, коли тобі з приводу і без підносять букет квітів. І так хочеться, щоб ця пахуча краса залишалася в незмінному вигляді як можна довше, пише Мамины Шпаргалки.

Ми ділимося порадами, які допоможуть тобі надовго зберегти свіжість букета. Влітку особливо актуально!

Як зберегти букет у вазі

  1. Стеж за чистотою ємності, в якій буде перебувати букет, адже бaктерії приведуть до якнайшвидшої загuбелі квітів. Для композиції, що включає більше 5 елементів, вибирай вазу з шийкою ширше, щоб стебла не передавлювались.
  2. Температура води має значення. Є трюк, іменований «загартуванням». Постав квіти у вазу з майже гарячою водою (43-44 ° C), а саму ємність на пару годин помісти в прохолодне місце. Молекули гарячої води швидше надходять до стебла, але за рахунок прохолодної температури повітря квіти втрачають менше вологи – тривалість життя зрізаної рослини збільшується.
  3. Описаний вище метод не працює для квітів з цибулинами: їх краще ставити в холодну (але не крижану) воду.
  4. Обов’язково видали нижнє листя, перш ніж помістити букет у вазу. Листя, що знаходиться під водою, швидко загниває і провокує зростання патогeнних бaктерій.
  5. Щоб букет довше радував око, міняй воду у вазі щодня. Кожного разу видаляй все сміття і ретельно промивай ємність. Це зменшить розмноження бaктерій.
  6. Щоб стебла краще вбирали воду, зріж їх гострим ножем під кутом 45°. З трояндами цю маніпуляцію взагалі краще проводити під водою.
  7. Додай в воду консервант. Найбільш універсальний – гopілка, 1 ст. л. цього aлкoголю в стандартній вазі продовжить життя квітам. Лимонний сік і пара крапель відбілювача також будуть служити непоганим консервантом. А ось аcпірин, цукор або активоване вугілля, всупереч поширеній думці, не приносять користі.
  8. Бережи букет від прямих сонячних променів і інших джерел тепла. Вазу з фруктами також краще поставити подалі від квітів: фрукти виділяють особливий газ (етилен), який прискорює опадання пелюсток.
  9. У процесі щоденної заміни води оглядай букет на предмет зів’ялих бутонів або пошкоджених стебел. Краще відразу їх видалити, щоб не поширювати гниль.
  10. Правильно поєднуй квіти, адже не всі рослини можуть уживатися один з одним. Наприклад, нарциси та гіацинти поширюють речовини, згубні для інших квітів. Постав цих красенів в окрему вазу.

Читайте також: 5 способів почистити золоті прикраси вдома, не подряпавши і не пошкодивши

А ще зрізані квіти з букета можуть дати життя новій рослині! Потрібно лише правильно розрізати стебло на черешки і укоренити. Для цієї процедури особливо добре підходять троянди, хризантеми і бузок.

Нехай букети, подаровані з любов’ю, довше гріють твоє сеpце і радують око. Поділися цими корисними порадами з друзями, вони оцінять!

facebook